fundamenty - poradnik

Trwałość preparatu Xypex

W przeciwieństwie do pozostałych metod ochrony betonu przed działaniem wody – Xypex jest materiałem bardzo trwałym, ponieważ rozrost kryształów nie zanika w normalnych warunkach. Natomiast podczas każdorazowego dostania się wody do betonu – proces krystalizacji preparatu wznawia się samoistnie. To powoduje, że jest on praktycznie niezniszczalny i spełnia swoją rolę bardzo długo. Wprawdzie nie jest to środek tani, ale inwestycja w innowacyjną izolację jest w pełni opłacalna.

izolacja fundamentów

Gdzie można stosować Xypex?

Unikalna izolacja, jaką jest Xypex znajduje zastosowanie w budownictwie lądowym oraz wodnym. Budownictwo jednorodzinne – omawiany preparat wykorzystuje najczęściej do wykonywania izolacji przeciwwodnych ścian fundamentowych domów. Doskonała metoda na zabezpieczenie domu na podmokłym lub zalewowym terenie. Za sprawą Xypexu beton staje się całkowicie nieprzepuszczalny dla wody i innych płynów, co powoduje, że w domowej piwnicy zawsze będzie sucho i przytulnie. Preparat znajduje także zastosowanie w przemyśle oraz podczas wznoszenia mostów, wiaduktów, izolowania tuneli, tras metra, itp.

fundamenty domu

Czy Xypex jest preparatem toksycznym?

Xypex jest środkiem całkowicie nietoksycznym i w pełni bezpiecznym. Może być z powodzeniem stosowany w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ nie zawiera lotnych nośników organicznych. Spokojnie można stosować go także w miejscach, które pozostają w bezpośrednim kontakcie z wodą pitną lub artykułami spożywczymi. W Polsce na powyższy kontakt Xypexu z żywnością zezwala akceptacja tego produktu przez Państwowy Zakład Higieny. Na świecie obowiązują decyzje innych instytutów, ale wszystkie wyrażają pełną aprobatę dla Xypexu.

izolacja przeciwwodna - Xypex

Zobacz także