stropy/podłogi - poradnik

Jakie technologie wykorzystuje się w produkcji wełny PureOne?

Miękka, czysta, ognioodporna biała wełna mineralna PureOne produkowana jest z wykorzystaniem sprawdzonej technologii wykorzystującej powszechnie dostępne i odnawialne zasoby, a konkretnie piasek i szkło z odzysku. Surowce te topione są w piecu przemysłowym w bardzo wysokiej temperaturze. Wówczas płynną masę przędzarki przekształcają we włókna, na których rozpyla się niewielkie ilości czynnika wiążącego, a następnie poddaje się procesowi utwardzania. Chociaż stanowi zaledwie niewielką część produktu finalnego, to właśnie czynnik wiążący odpowiada za znakomite właściwości PureOne. Jedynym produktem ubocznym czynnika wiążącego jest woda, nie zawiera on fenolu ani formaldehydu, przez co nie powoduje szkodliwych emisji chroniąc tym samym otoczenie.

Jak rozróżniać akustyczne podkłady sztuczne?

izolacja akustyczna podłogiPośród podkładów sztucznych znaleźć można cały szereg różnorodnych materiałów, w tym również podkłady o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Większość producentów tych wyrobów dzieli płyty dźwiękochłonne na takie, które redukują dźwięki słyszalne w pomieszczeniu, w którym hałas powstał oraz takie, które zmniejszają słyszalność dźwięków w pomieszczeniu znajdującym się pod izolowaną podłogą. Jeśli zatem podłoga, którą zamierzamy wykończyć panelami usytuowana jest na parterze – powinniśmy zdecydować się na pierwsze z wymienionych. Jeżeli natomiast chodzi nam bardziej o to, aby przestać udręczać hałasami sąsiada mieszkającymi pod nami – lepsze będą płyty wymienione w drugiej kolejności.

Jaki podkład pod posadzkę?

podkład podłogowyZe względu na rodzaj zastosowanego spoiwa rozróżnia się podkłady cementowe i gipsowe, tj. anhydrytowe. Wybór podkładu powinien być uzależniony od rodzaju podłoża, materiału, jakim planujemy wykończyć podłogę oraz od wilgotności pomieszczenia. Podkłady gipsowe są trwałe i wytrzymałe, ale w żadnym razie nie nadają się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza. Nie jest zatem dobrym pomysłem układanie ich w kuchni, łazience, garażu, czy na tarasie. Z kolei podkłady cementowe można stosować w pomieszczeniach wilgotnych, jak również na zewnątrz domu, ale wymagają one zbrojenia. Zbrojenie ma zadanie zmniejszyć skurcz cementu podczas schnięcia oraz wzmocnić dodatkowo podkład.

Zobacz także