ściany - poradnik

Jak konserwować korek?

korek izolacyjnyKorek jest materiałem na tyle odpornym i trwałym, że nawet bez impregnowania świetnie znosi działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nie wchodzi
w reakcje chemiczne z cieczami i gazami, nie ulega też korozji biologicznej i nie deformuje się na skutek nacisków. Nie traci również swych właściwości termoizolacyjnych i akustycznych pod wpływem wysokich temperatur. Mając na uwadze powyższe – korek nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji, oprócz tej, której zostaje poddany zaraz po zbiorze.

Izolacja transparentna - zastosowanie

izolacja transparentnaIzolację transparentną można stosować zarówno w przegrodach zewnętrznych budynku, jak i w ścianach działowych oraz w przegrodach przezroczystych, tj. różnego rodzaju przeszkleniach. Najbardziej popularne jest zastosowanie w przegrodach przeszklonych - wypełnienie zespolonych zestawów szyb okiennych materiałem transparentnym podnosi poziom ich izolacyjności cieplnej, poprawia izolacyjność akustyczną oraz przyczynia się do równomiernego rozproszenia światła naturalnego.

Izolacja transparentna i aktywne pozyskiwanie energii słonecznej

izolacja transparentna (fot. live.pege.org)Izolacja transparentna znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Sprawdza się w cieczowych kolektorach słonecznych, które służą do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak również w układach magazynujących ciepło, tj. sztuczne zbiorniki słoneczne, czy stawy naturalne. Stosuje się ją też przy produkcji osłon kolektorów, ponieważ znacznie obniża straty ciepła z absorbera.

Zobacz także