dachy - poradnik

Czy pokrywać więźbę dachową pod dachówkami płytami pilśniowymi?

Czy w praktyce stosuje się pokrywanie więźby dachowej pod dachówkami płytami pilśniowymi zamiast folii lub deskowania? Płyt pilśniowych nie stosuje się pod dachówki ceramiczne, odradzamy to rozwiązanie.

więźba dachowa

Jaki wpływ ma zastosowanie korka na ludzkie zdrowie?

zdjęcie 1Pośród wielu materiałów budowlanych oddziaływujących różnorodnie na stan ludzkiego zdrowia, korek jest tym, który nie wpływa na nie negatywnie. Przeciwnie, zaleca się stosowanie tego materiału w pomieszczeniach użytkowanych przez alergików i astmatyków. Spowodowane jest to faktem, że korek nie elektryzuje się, a co za tym idzie nie przyciąga
i nie gromadzi na swych powierzchniach drobinek kurzu. Nie podrażnia w żaden sposób dróg oddechowych, śluzówek nosa i spojówek. Jest bezwonny i zawsze ciepły w dotyku.

Czy konieczna jest folia pod dachówkę cementową?

dachówka cementowaZakłady w drobnowymiarowych pokryciach dachów, do których należą dachówki cementowe, mogą być penetrowane przez deszcz lub drobny śnieg niesiony bardzo silnymi wiatrami. To zjawisko skutecznie się eliminuje przez warstwę wstępnego krycia, która jednocześnie powinna umożliwiać wyparowanie wilgoci wewnętrznej. Dlatego uszczelnienie dachu folią jest niezbędne.

Zobacz także