Zapytanie ofertowe

Xella Polska Sp. z o. o.

Producenci / Importerzy

17 Stycznia 48, 02-146 WARSZAWA, mazowieckie

Xella Polska Sp. z o. o.
Oceń firmę
4,75 / 12 głosów
Dodany 20.04.2010, 09:15
Oferta Opis Galeria

Multipor – ocieplenie od środka

Multipor to mineralne płyty izolacyjne wykonane z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego (gęstość do 115 kg/m3).  Charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną (współczynnik przewodzenia ciepła λD wynosi 0,043 W/mK) zachowując wszystkie najważniejsze zalety betonu komórkowego. Płyty te doskonale sprawdzają się jako izolacja termiczna ścian zewnętrznych, stropów i dachów. Wyjątkowe właściwości pozwalają na stosowanie płyt Multipor zarówno do izolacji ścian od zewnętrz jak i od wewnątrz, co szczególnie pożądane jest w przypadku cennych obiektów zabytkowych oraz innych, w których również niemożliwa jest ingerencja w fasady (np. ograniczone prawo własności). Mineralne płyty o niezwykle porowatej strukturze i wysokiej paroprzepuszczalności zatrzymują ciepło we wnętrzu, ale także pozwalają na swobodny przepływ wilgoci. Zdolność do pochłaniania pary wodnej oraz szybkiego wysychania eliminuje ryzyko rozwoju grzybów pleśniowych. Multipor można z powodzeniem stosować jako izolację od wewnątrz bez konieczności dodatkowych paroizolacji. Dodatkowo niebagatelne znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa ma też odporność ogniowa płyt Multipor – są one materiałem niepalnym o klasie reakcji na ogień A1.

Multipor – w trosce o zabytki

Płyty Multipor to sprawdzone rozwiązanie w zakresie ocieplenia od wewnątrz – w ciągu 6 lat działalności na rynku polskim tę technologii z powodzeniem zastosowano w ponad 200 obiektach. O skuteczności tego materiału świadczą najtrudniejsze realizacje: termomodernizacje zabytkowych dworców kolejowych, starych fabryk, wież wodnych, pałaców i kamienic, a nawet wymagających budynków z muru pruskiego. Dzięki zastosowaniu płyt Multipor, jako izolacji termicznej ścian od wewnątrz, przebudowywane obiekty zachowują wygląd i charakter pierwotnych fasad. Nowoczesna technologia pozwala skutecznie podnosić standard termicznych historycznych obiektów z szacunkiem i troską o dobro zabytków.

Więcej o izolacyjnych płytach mineralnych Multipor dowiesz się ze strony: www.ocieplenieodwewnatrz.pl oraz www.ytong-silka.pl

Xella Polska sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownictwie. Producent markowych wyrobów z betonu komórkowego Ytong, bloków wapienno-piaskowych Silka oraz mineralnych płyt izolacyjnych Multipor – innowacyjnej technologii ocieplenia od wewnątrz.

Xella Polska Sp. z o.o. to producent materiałów budowlanych z betonu komórkowego.

Zapraszamy na www.ocieplenieodwewnatrz.pl

 

Mineralne płyty izolacyjne Multipor izolacja stropu płytami Multipor płyty izolacyjne Multipor ocieplenie stropu garaży ocieplenie stropu i ścian płytami Multipor ocieplenie ścian od wewnątrz paleta płyt Multipor
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
WNEK Nowa Era Kamienia

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Strużańska 53

05-120 Legionowo

mazowieckie

Produkujemy od 1989 r. kamień elewacyjny, kamień dekoracyjny, kamień…

Inez Co. Domy Kanadyjskie

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Marzeń i Snów 4

05-552 Warszawa / Wola Mrokowska

mazowieckie

Domy drewniane szkieletowe kanadyjskie - budowa pod klucz. Doskonała…

Soprema Polska
Soprema Polska

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Stefana Batorego 7

05-870 Błonie

mazowieckie

SOPREMA Group założona w 1908 roku jako firma rodzinna, specjalizuje…

Zobacz także