Zapytanie ofertowe

NOMOS-BUD Sp. z o.o.

Wykonawcy

ul. Kępna 17A, 03-730 Warszawa, mazowieckie

NOMOS-BUD Sp. z o.o.
Oceń firmę
3,44 / 16 głosów
Dodany 02.02.2010, 08:42
Oferta Opis

Co to jest XYPEX?
zdjęcie 1Xypex jest nietoksycznym środkiem chemicznym do uszczelniania i ochrony betonu. Główną i najbardziej wyróżniającą cechą jest jego unikalna zdolność tworzenia nierozpuszczalnych formacji krystalicznych głęboko w porach i kapilarach betonu - struktury krystalicznej, która trwale uszczelnia beton w masie przed wnikaniem wody i innych płynów z dowolnego kierunku. Produkty krystalizujące Xypex są mieszankami suchych proszków. Składają się z cementu portlandzkiego, piasku krzemionkowego i wielu aktywnych firmowych substancji chemicznych.

Jak działa XYPEX?
Xypex staje się integralną częścią masy betonowej. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu naturalnej cechy betonu - beton jest z natury zarówno porowaty (układ dróg kapilarnych), jak i chemiczny. Poprzez dyfuzję substancje chemiczne zawarte w Xypex-ie wykorzystują wodę jako środek migracji dla wnikania i postępowania drogami kapilarnymi w betonie. Ten proces powoduje reakcje chemiczne pomiędzy Xypex-em, wilgocią i naturalnymi produktami ubocznymi uwadniania betonu (wodorotlenkiem wapnia, solami mineralnymi, tlenkami mineralnymi oraz bezwodnymi i częściowo uwodnionymi cząstkami cementu). Wynikiem tego jest postępująca krystalizacja oraz ostatecznie nierozpuszczalna struktura krystaliczna, która trwale wypełnia pory i zamyka kapilary betonu. Tym samym beton staje się nieprzepuszczalny dla wody i innych płynów z dowolnego kierunku.

zdjęcie 2Jakie są zalety XYPEX-u?

 • nie jest zależny od przyczepności do betonu,
 • jest odporny na skrajnie wysokie ciśnienia hydrostatyczne,
 • nie ulega uszkodzeniu, zniszczeniu, starzeniu w odróżnieniu od izolacji powłokowych,
 • jest trwały i uaktywnia się przy każdej obecności wody,
 • samoistnie uszczelnia rysy o rozwartości do 0,4 mm,
 • nie wymaga suchej powierzchni, konieczna jest powierzchnia nawilżona wodą,
 • nie wymaga równego podłoża,
 • nie wymaga zabezpieczania przy zasypywaniu lub układaniu zbrojenia,
 • nie wymaga uszczelniania i wykańczania złączy, narożników, krawędzi itp.,
 • nie wymaga oddzielnego uwzględniania w harmonogramie robót,
 • jest bardzo prosty w stosowaniu i tańszy niż większość izolacji powłokowych.

Gdzie stosuje się XYPEX?
Xypex jest zalecany do uszczelniania fundamentów budynków i budowli, tuneli, systemów metra, zbiorników, oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody, budowli hydrotechnicznych, pomieszczeń podziemnych. itp.

Podstawowe produkty XYPEX to:

 • Xypex Concentrate jest najbardziej aktywnym chemicznie z produktów Xypex. Aplikowany jedno- lub dwuwarstwowo. Stosowany także w formie Dry-Pac do zamykania i uszczelniania szczelin, rys > 0,4 mm, sztywnych połączeń konstrukcyjnych oraz reparacji gniazd, raków i innych ubytków betonu.
 • Xypex Modified może być nakładany jako druga warstwa dla wzmocnienia Xypex Concentrate lub jako pojedyncza, samodzielna warstwa zabezpieczająca beton przed wilgocią.
  Nałożony jako druga warstwa na Concentrate, Xypex Modified daje twardszą powierzchnię i przyspiesza dojrzewanie Concentrate.
 • Xypex Patch'n Plug jest to krystalizujący, szybkosprawny, bezskurczowy, o wysokich parametrach wytrzymałościowych cement hydrauliczny dla napraw betonu. Zatrzymuje on wypływ wody w ciągu kilku minut i jest stosowany do zatrzymywania przecieków wody i reperacji wad betonu.

zdjęcie 3

Produkty Xypex mają wszystkie obowiązujące dopuszczenia do stosowania w Polsce w tym Aprobaty ITB i IBDiM oraz atest higieniczny.

NAJWAŻNIEJSZE OSTATNIE REALIZACJE

 • izolacja płyty fundamentowej, ław i ścian fundamentowych 22 370 m² toru kolarskiego w Pruszkowie dla Re-Bau Sp. z o.o.
 • kompleksowe uszczelnienie 7 120 m² stacji A19 Marymont metra warszawskiego dla Warbud S.A.,
 • kompleksowe uszczelnienie stropów 28 960 m² stacji i tuneli szlakowych A20, A21 i A22 metra warszawskiego dla Mostostal Warszawa S.A.,
 • kompleksowe uszczelnienie 21 000 m² stacji A23 Młociny wraz z torami dostawczymi dla Pebeka S.A.
 • uszczelnienie 2 200 m² podziemia budynku mieszkalnego z usługami i garażem przy ul. Franciszkańskiej w Warszawie dla Tulcon S.A.,
 • izolacja płyty fundamentowej 2 550 m² budynku biurowego "Belwedere Centrum" przy ul. Bonifraterskiej w Warszawie dla firmy Mostostal Warszawa SA,
 • izolacja płyty fundamentowej 5 000 m² budynku Muzeum Azji i Pacyfiku przy ul. Solec w Warszawie dla Soletanche Polska Sp. z o.o.,
 • uszczelnienie płyty dennej 8 000 m² Curtis Plaza II przy ul. Domaniewskiej w Warszawie dla Soletanche Polska Sp. z o.o.,
 • kompleksowe uszczelnienie podziemia 7 700 m² zespołu mieszkalno-usługowego "Apartamenty Murano" przy ul. Inflanckiej w Warszawie dla Budimex Dromex S.A.,

zdjęcie 1NOMOS-BUD Sp. z o.o. została zarejestrowana w 2005 r. jako firma kontynuująca i rozszerzająca dotychczasową działalność ABH NOMOS - Spółki Budowlano-Handlowej istniejącej na rynku polskim od 1989 roku.

Problematyką izolacji i uszczelnień w budownictwie zajmujemy się od początku istnienia ABH NOMOS. Uszczelniając od prawie 20 lat wiele prestiżowych i odpowiedzialnych obiektów w budownictwie ogólnym jak i inżynierskim posiadamy ogromne i bezcenne doświadczenie w tej dziedzinie. Specjalizujemy się w kompleksowym wykonywaniu i naprawach izolacji konstrukcji podziemnych budynków i budowli w tym m.in. obiektów metra; dachów; dachów zielonych; tarasów; zbiorników.

Wykonujemy izolacje strukturalne, powłokowe oraz iniekcje żywicami i żelami.

Naszą wiodącą technologią jest - metoda bardzo skutecznego i trwałego uszczelniania konstrukcji betonowych i żelbetowych. Producentem materiałów XYPEX jest znana od ponad 40 lat na całym świecie kanadyjska firma Xypex Chemical Corporation. NOMOS-BUD Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem tej technologii na terenie Polski.

Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Adres Opis

Łączności 39

05-552 Łazy

mazowieckie

Imperium Kamienia Łazy k. Warszawy - Naturalny Kamień do Domu, Ogrodu…

Adres

Królewska 71 /1

05-822 Milanówek

mazowieckie

Adres

Sikorskiego 8 l. 48

09-410 Płock

mazowieckie

Zobacz także