Zapytanie ofertowe

Corotop

Producenci / Importerzy

ul. Ozimska 2a, 46-053 Chrząstowice, opolskie

Corotop
Oceń firmę
4,04 / 27 głosów
Dodany 02.02.2010, 08:42
Oferta Opis Galeria

Systemy membran dachowych

Membrana dachowa jest materiałem składającym się z trzech warstw. Począwszy od warstwy funkcyjnej (jednostronnie przepuszczająca cząsteczki pary wodnej) poprzez dwie warstwy zewnętrzne chroniące warstwę funkcyjną przed uszkodzeniami. Główną funkcją membran dachowych jest ochrona termoizolacji i konstrukcji dachu przed wilgocią z zewnątrz, a także odprowadzanie wilgoci z ocieplenia. Jest to o tyle istotne, że zawilgocenie materiału izolującego, drastycznie obniża jego sprawność cieplną. Membrana dachowa działa dwutorowo: przeciwdziała przedostaniu się wody opadowej do ocieplenia, ale też umożliwia wyprowadzenie pary wodnej (powstającej wewnątrz pomieszczeń) z izolacji na zewnątrz.

Membrany fasadowe i wiatroizolacja

Nowoczesne membrany fasadowe stanowią doskonałe rozwiązanie przeznaczone do wiatroizolacji domów z bali, budynków o konstrukcji szkieletowej, a także domów, w których zastosowano wełny termoizolacyjne. To lekka i łatwa w montażu powłoka, zabezpieczająca elewację budynku przed przesiąkaniem wody i przepływem pary wodnej w ścianach. Produkt wyróżnia się ze względu na zastosowane technologie, które zwiększają energooszczędność budynków i pozwalają na zachowanie ciepła w pomieszczeniach. Dzięki tym rozwiązaniom możliwa jest efektywna wiatroizolacja, chroniąca przed powstawaniem przewiewów i przedostawaniem się wilgoci. W ofercie znajdują się membrany fasadowe różnego typu, dostosowane do specyfiki każdego budynku – o konstrukcji jedno- i wielowarstwowej.

Aktywna paroizolacja

Dzięki specjalnie dobranym materiałom folia paroizolacyjna nie przepuszcza wilgoci. Ponadto zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni, pomaga w zachowaniu odpowiedniego poziomu wilgotności, a także zwiększa energooszczędność w pomieszczeniu. Paroizolacja zalecana jest przede wszystkim do przestrzeni, w których generowana jest spora ilość pary wodnej. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do zabezpieczania poddaszy, dachów płaskich, ścian i stropów, w których dodatkowo może dojść do przewiewów. Prezentowana folia jest bardzo lekka i łatwa w montażu. Dla uzyskania jak najlepszych efektów należy ją stosować wraz z wysokoparoprzepuszczalną membraną w systemie dachowym.

Systemy specjalistycznych taśm

Taśmy służące do sklejenia membran dachowych pozwalają uzyskać szczelną powłokę, uszczelniają poddasze min. przed nawianym śniegiem, wiatrem, itp. Zachowanie wiatroszczelności przynosi wymierne korzyści finansowe w kosztach ogrzewania. Eliminuje się w ten sposób wentylowanie materiału izolującego oraz ogranicza powstawanie mostków cieplnych (eliminacja mostków cieplnych tylko w połączeniu ze sklejoną folią paroizolacyjną).

Systemy produktów kalenicowych

Marka Corotop® to nie tylko membrany dachowe, to także kompleksowy system akcesoriów dachowych, który zapewnia pełną wentylację i stabilność pokrycia dachowego. Proponujemy rozwiązania nowoczesne, bazujące na produktach o najwyższej jakości. Do odpowiedniego zabezpieczenia kalenicy proponujemy CoroVent - Taśmę kalenicową wykonaną z pasów plisowanego aluminium oraz podwójnej włókniny polipropylenowej. Zapewnia łatwy montaż dzięki samoprzylepnym pasom butylowym o szerokości 30 mm oraz elastycznym profilowanym brzegom. CoroBlach - wspornik łaty kalenicowej z wysokogatunkowej ocynkowanej stali.

Systemy produktów kominowych

Do wykonania obróbek przy kominach, ścianach czy lukarnach, do dachów dachówkowych lub łupkowych wymagany jest materiał o odpowiedniej plastyczności, a przede wszystkim trwałości. Nasze produkty spełniają te wymagania. K-Flex -  samoprzylepna taśma kominowa wzmacniana aluminiową siatką, z 2 butylowymi paskami klejącymi zabezpieczonymi 3-częściową przekładką silikonową. Elastyczna struktura oraz zastosowanie na całej powierzchni klejącej warstwy butylowej, umożliwia doskonałe dopasowanie do każdej powierzchni.

Systemy kosza dachowego

Kosz dachowy stanowi najbardziej newralgiczne miejsce w systemie dachowym. W gamie produktów, do skutecznego zabezpieczenia tego miejsca proponujemy: Corokosz P - kosz dachowy z poprzecznym wariantem tłoczenia do wykonania rynny koszowej, Coroclin PLUS - samoprzylepna uszczelka klinowa z pianki poliuretanowej, zaimpregnowana polimerami, co zwiększa jej trwałość nawet w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Struktura pianki wpływa na niską absorpcję wody.

Systemy okapu

Okap jest to dolna część dachu wystająca poza obrys bryły budynku. Podstawową funkcją okapu jest odprowadzanie wody z deszczu i topniejącego śniegu z dala od ścian zewnętrznych do systemu rynnowego oraz ochrona elewacji przed opadami. W naszej ofercie znajdują się min. Corokap -  grzebień okapu służący do zabezpieczenia przestrzeni okapowych dachu przed przedostaniem się ptaków, gryzoni i owadów pod pokrycia oraz zapewnienia wentylacji przestrzeni pod pokryciem dachowym; Corobird - Moduł ochronny z kolców wykonanych ze stali nierdzewnej, mocowanych do listwy z poliwęglanu. Tworzą barierę zapobiegającą zasiadaniu ptactwa i ich gniazdowaniu.

Systemy montażowe

Systemy montażowe Corotop pozwalają na stabilny i bezpieczny montaż elementów systemu dachowego. W zależności od rodzaju stosowane są różne systemy montażowe. W naszej ofercie znajdują się min.: Corokal - klamry wykonane z wysokiej jakości aluminium pokrytego farbą poliestrową. Zapewniają trwałe i solidne mocowanie. W ofercie dostępne są najpopularniejsze modele i kolory klamer.

Systemy komunikacji dachowej

Komunikacja dachowa to elementy służące do poruszania się po dachu równolegle do kalenicy. Perforacja antypoślizgowa oraz profilowane krawędzie zewnętrzne zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. W skład systemu wchodzą: Corolav - ława kominiarska, Corolav W - wsporniki ławy kominiarskiej do stosowania z różnymi typami pokryć dachowych oraz Corostep - pojedynczy stopień kominiarski.

Systemy ochrony przeciwśniegowej

Corosnow to system przeciwśniegowy wykonany z nitowanej, ocynkowanej stali. Stosowany w celu zabezpieczenia systemu rynnowego przed oberwaniem w wyniku zsuwającego się z połaci dachowej śniegu. Przeznaczone do zastosowań na dachach krytych blachodachówką lub dachówką tradycyjną.

zdjęcie 1Firma CB S.A., właściciel marki Corotop działa na rynku od 1995 roku specjalizując się w produkcji i dystrybucji wyspecjalizowanych materiałów budowlanych przeznaczonych dla kilku segmentów wykonawczych rynku budowlanego. Marka Corotop to system wysokiej jakości materiałów dachowych służących do hydroizolacji i efektywnej wentylacji dachów skośnych. Oferujemy trójwarstwowe, wysokoparoprzepuszczalne membrany dachowe w dowolnych gramaturach , paroizolacje, wiatroizolacje, różne warianty taśm kalenicowych, kominowych, elementy okapu, kosza, komunikację dachową, okna dachowe, wyłazy i ochronę przeciwśniegową.
Wszystkie produkty posiadają wymagane w świetle prawa budowlanego atesty, aprobaty i certyfikaty CE. Marka Corotop to nie tylko wysokiej jakości produkty, to także wysokiej jakości serwis sprzedażowy i posprzedażowy, aktywny marketing, doradztwo techniczne. Idea marki to wysoka jakość produktów i przede wszystkim zadowolenie klientów.

wiatroizalacja_fasadowa systemy_specjalistycznych_tasm systemy_kominowe system_okapu system_montażowy system_membran_dachowych system_kosza_dachowego produkty_kalenicowe ochrona_przeciwsniegowa komunikacja_dachowa aktywna_paroizolacja
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również
PM KLIMA

Producenci / Importerzy

Adres Opis

chłopska 10

46-320 Praszka

opolskie

Firma PM KLIMA ma przyjemność przedstawić Państwu kompleksową…

R&M Centrum Szkolenia Zawodowego

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Opolska 75

47-300 Krapkowice

opolskie

Firma szkoleniowa, która specjalizuje się w szkoleniach z zakresu…

Adres Opis

Damrota10

45-064 Opole

opolskie

TON"INTERWIEDZA" oferuje kursy i szkolenia: Operatorzy maszyn…

Zobacz także