BAUMIT Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Brodzka 10 A, 54-103 Wrocław, dolnośląskie

Oceń firmę
4,44 / 9 głosów
Dodany 02.02.2010, 08:41
Opis Galeria
Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej ? Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych.

Baumit ? tradycja i doświadczenie

W roku 1988 dwóch przodujących w swoich regionach kraju wytwórców materiałów budowlanych zawarło umowę kooperacyjną, by pod wspólną marką Baumit wytwarzać łatwe w obróbce produkty budowlane wysokiej jakości.

Od pioniera do numeru 1 w Austrii

Na samym początku tej historii zadomowiona w dolinie Piestingtal firma Wopfinger z dużym powodzeniem sprzedawała produkty Baumit na terenie wschodniej i dolnej Austrii, w okolicach Wiednia i w północnej części Burgenlandu. Firma w&p, z zakładami produkcyjnymi w Wietersdorf i Peggau, była obecna na rynkach południowej Austrii (Karyntia, Tyrol Wschodni, Steiermark, część Burgenlandu).

Aby zapewnić dogodny zbyt towarów również w zachodniej Austrii, w 1989 roku w Bad Ischl założono firmę Baumit Baustoffe GmbH, w której w&p oraz Wopfinger miały po 50% udziałów. W 1993 roku, po przejęciu położonych w Styrii zakładów produkcyjnych Montanwerke, grupa kapitałowa Baumit opanowała rynki budowlane również na zachodzie kraju. Od tej pory znak firmowy Baumit jest jedną z najbardziej znanych i cenionych marek w Austrii. Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów firma Baumit jest obecna niemal w każdej inwestycji ? co drugi obiekt w Austrii, budowany z materiałów masywnych, powstaje przy zastosowaniu technologii Baumit. Partnerska współpraca obu przedsiębiorstw umożliwiła firmie Baumit wspięcie się na zaszczytną, pierwszą pozycję na rynku austriackim. Mimo jednolitej prezentacji na rynku, obie grupy kapitałowe pozostają niezależnymi, samodzielnymi przedsiębiorstwami.

Baumit ? wzorcowy przykład sukcesu w dobie globalizacji: 30 krajów w Europie oraz Chiny w ciągu 20 lat

Od samego początku siłą napędową tej jedynej w swoim rodzaju kooperacji było przekonanie właścicieli obu współpracujących przedsiębiorstw o konieczności zaprezentowania marki Baumit także poza granicami Austrii.

Po upadku żelaznej kurtyny i przystąpieniu Austrii do Unii Europejskiej dla marki Baumit nie istnieją już praktycznie żadne przeszkody. Dalsze rozszerzanie Unii będzie oznaczało zdecydowane przyspieszenie rozwoju firmy. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach.
Ściany łazienki wykończone płytkami
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
RADOPRZEM PRODUCENT STYROPIANU

Producenci / Importerzy

Adres

Czereśniowa 58

43-520 Chybie

dolnośląskie

BAU PROFI Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Złotoryjska 186

59-220 Legnica

dolnośląskie

Jako producent i wykonawca jesteśmy specjalistami w dziedzinie wylewek…

PHU LINGO Hurtownia Styropianu
PHU LINGO Hurtownia Styropianu

Producenci / Importerzy

Adres Opis

ks. Henryka Brodatego 7 lok. 7

58-100 Świdnica

dolnośląskie

Firma PHU LINGO to centrum budownictwa. Dział handlowy zajmuje się…

Zobacz także