Zestaw instalacyjny BDX do okien dachowych

Zestaw instalacyjny BDX do okien dachowych - zdjęcie 1Produkty instalacyjne firmy Velux Polska to produkty ułatwiające wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej do okien GGL, GGU, GPL, GPU, GZL, GTL, GIU, GIL,GIV.

Zostały wprowadzone na rynek, aby zapewnić prawidłowy montaż okien. Zapewniają szczelność i polepszają parametry termoizolacyjne okna, a co za tym idzie, redukują późniejsze zużycie energii. Produkty instalacyjne zmniejszają ryzyko, zarówno uszkodzeń powodowanych przez wilgoć, jak i powstawania kondensacji oraz mostków cieplnych. Stanowią także duże ułatwienie w pracy dekarza, który dzięki ich użyciu precyzyjnie wykona izolację między oknem i dachem oraz zaoszczędzi czas konieczny do profesjonalnego montażu okien.
W związku z wciąż rosnącym zainteresowaniem produktami instalacyjnymi, firma Velux Polska rozszerzyła swoją dotychczasową standardową ofertę o zestaw instalacyjny BDX,  wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX oraz wokółokienną paroizolację BBX.

Zestaw instalacyjny BDX, zawiera:Zestaw instalacyjny BDX do okien dachowych - zdjęcie 2

  • ramę izolacyjną, którą składa się w bardzo prosty sposób z czterech elementów,
  • wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX,
  • rynienkę odwadniającą,
  • kątowniki narożne ułatwiające szybki montaż.
Rama izolacyjna BDX nadaje się zarówno do dachów z izolacją na krokwiach, jak i dachów deskowanych oraz dachów z izolacją pomiędzy krokwiami z naciągniętą folią pod łatami. Ułatwia precyzyjne wykonanie izolacji pomiędzy oknem i dachem oraz chroni połączenie przed wodą deszczową. Dzięki rynience odwadniającej odprowadzana jest wilgoć powstająca pod pokryciem poza jego obrys. Materiał fartucha uszczelniającego: polipropylen, materiał ramy izolacyjnej: polietylen.
Dopuszczalny kąt nachylenia połaci dachowej: od 15º do 90º.

Wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX, zawiera rynienkę odwadniającą (tylko model BFX 1000). Wykonana jest z paroprzepuszczalnej folii polipropylenowej. Nadaje się do wszystkich konstrukcji dachowych, do szczelnego połączenia okien z izolacją przeciwwilgociową (papa lub folia dachowa). Dzięki swojej konstrukcji pozwala na instalację na łatach – bez potrzeby ich demontażu, a nawet pozwala na umieszczenie dodatkowej warstwy izolacyjnej pomiędzy łatami. Górna część instalacji BFX powinna być wprowadzona pod rynnę odwadniającą.
Dopuszczalny kąt nachylenia połaci dachowej: od 15º do 90º.

Wokółokienna paroizolacja BBX, zawiera:

  • folię paroizolacyjną,
  • uszczelkę butylową do połączenia paroizolacji z oknem,
  • taśmę do połączenia folii paroizolacyjnej BBX z paroizolacją pomieszczenia.
Można ją stosować do wszystkich konstrukcji dachowych, do szczelnego połączenia okna z istniejącą izolacją przeciwwilgociową (paroizolacyjna) pomieszczenia.
Dopuszczalny kąt nachylenia połaci dachowej: od 30º do 60º.

Szczegóły dotyczące łączenia przy różnych konstrukcjach dachu

Zestaw instalacyjny BDX do okien dachowych - zdjęcie 3Zestaw instalacyjny BDX do okien dachowych - zdjęcie 4
BDX w przypadku dachu z izolacją na krokwiach BDX w dachu z izolacją między krokwiami

Zestaw instalacyjny BDX do okien dachowych - zdjęcie 5Zestaw instalacyjny BDX do okien dachowych - zdjęcie 6
Precyzyjny montaż okien i BDX dzięki    Montaż rynienki do odprowadzenia wody
dopasowanym kątownikom narożnym

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także