Zastosowanie keramzytu - remont

Zastosowanie keramzytu - remont

Remontujesz dom lub mieszkanie? Podnieś standard, obniż wydatki!

Leca® KERAMZYT to nowoczesny materiał izolacyjny, dzięki któremu znacznie podniesiesz standard swojego domu i obniżysz koszty eksploatacji. Jedną z zalet keramzytu jest uniwersalność. Idealnie nadaje się do remontów! Może jednocześnie: izolować, odciążać, poziomować krzywizny i wypełniać różne elementy budynku. Jest przy tym trwały i nieszkodliwy dla środowiska.
Przekonaj się o tym sam!

Do czego służy?

Możesz wykorzystać go zarówno do izolacji: stropów, ścian, podłóg, jak i rur w gruncie.

Przed czym chroni?

Materiał doskonale izoluje przed: zimnem, wilgocią, hałasem i innymi niepożądanymi elementami zewnętrznymi, jak gryzonie czy osy.

Mieszkasz w domu jednorodzinnym ze spadzistym dachem?
Masz domek kostkę z lat 70-tych?
Jesteś lokatorem mieszkania w starej kamienicy?

Strop

Leca® KERAMZYT wykorzystany jako wypełnienie znacznie zmniejszy obciążenie konstrukcji. Będzie doskonałą izolacją cieplną i akustyczną, jak również wypoziomuje krzywizny stropu.

Ściany piwnic

Leca® KERAMZYT wspaniale sprawdza się jako ocieplenie ścian w gruncie z jednoczesnym wykonaniem drenażu. Nierównomierne osiadanie budynków grozi pękaniem murów i naruszeniem izolacji. W takiej sytuacji drenaż minimalizuje zawilgocenia murów.

Stropodach

Leca® KERAMZYT to wygodne i oszczędne rozwiązanie izolacyjne. Nie wymaga, jak kiedyś, zastosowania dwóch różnych materiałów, doskonale je zastępując.

Podłoga na gruncie

Leca® KERAMZYT impregnowany to specjalnie przygotowane kruszywo by ograniczyć kapilarne podciąganie wody z gruntu. Jedna warstwa materiału zastępuje: podsypkę piaskową, podłoże betonowe i styropianową izolację termiczną.

Rury instalacyjne w gruncie

Leca® KERAMZYT doskonale izoluje rury instalacji wodnej i kanalizacyjnej w gruncie. W keramzycie można je układać nawet w strefie przemarzania.

Więcej informacji o tych i innych rozwiązaniach dla remontowanych oraz nowoprojektowanych obiektów, w tym gotowe rysunki CAD, znajdziesz na www.netweber.pl w zakładce Leca® KERAMZYT.

 

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Weber Leca

Polecamy Ci również

Zobacz także