Zaprawa klejąca Flex Fix

W tegorocznej edycji konkursu Laur Konsumenta zaprawa klejąca maxit Flex Fix została uznana Odkryciem Roku 2007. Ta wysokoelastyczna, mrozoodporna zaprawa klejąca do płytek ceramicznych pojawiła się na rynku jesienią ubiegłego roku.

zaprawa klejącaLaur Konsumenta to program konsumencki organizowany przez Grupę Media Partner we współpracy z Instytutem Gallupa. Laur Konsumenta wyłania najpopularniejsze, najbardziej cenione produkty i usługi na rynku krajowym. Ocenie podlegają przede wszystkim jakość produktów, innowacyjność, dostępność, przywiązanie klienta do danej marki i gotowość do rekomendacji jej innym osobom. Kategoria "Odkrycie Roku” dotyczy nowości oraz produktów od niedawna obecnych na rynku, ale już cieszących się uznaniem wykonawców i inwestorów.

Badania ankietowe przeprowadzone dla potrzeb konkursu wykazały, że klej maxit Flex Fix i marka maxit są bardzo dobrze postrzegane przez konsumentów. Wiarygodność opinii wzmacnia fakt, iż pytania zadawane ankietowanym klientom były otwarte, co oznacza, że sami – bez podpowiedzi – wskazywali markę ich zdaniem najlepszą w danej kategorii. Badania były prowadzone od stycznia do czerwca 2007.

Wysokoelastyczna, mrozoodporna zaprawa klejąca do płytek ceramicznych maxit Flex Fix pojawiła się na rynku jesienią 2006 roku. Jest zalecana do stosowania przede wszystkim na tzw. trudne podłoża (nowe betony, lastriko, stare płytki ceramiczne, płyty gipsowo-kartonowe, podkłady cementowe z ogrzewaniem podłogowym) oraz w systemach izolacji wodoszczelnej maxit dla pomieszczeń "mokrych" i balkonów. Nadaje się także na podłoża typowe. Wyróżnia się wysoką przyczepnością oraz wydłużonym "czasem otwartym" – jednorazowo można ją nanosić na większe powierzchnie i dłużej korygować położenie przyklejonych płytek. Jest szybkowiążąca – spoinowanie można wykonać już następnego dnia. Wyrób posiada znak CE, klasyfikowany jest jako C2TE, s2. Oferowany jest w opakowaniach 25 kg.

Firma maxit (dawniej Optiroc) działa na rynku polskim od 1995 r. Swoje wyroby produkuje w trzech zakładach: dwóch fabrykach suchych zapraw (w Górze Kalwarii i Wrocławiu) oraz wytwórni keramzytu w Gniewie. Firma wchodzi w skład maxit Group - wiodącego w Europie producenta materiałów i urządzeń budowlanych. W Polsce, w strukturze Grupy działają firmy maxit (z marką Deitermann) i m-tec.

Oferta maxit liczy obecnie ponad 1.000 komplementarnych produktów i rozwiązań. Wśród nich znajdują się m.in. podkłady podłogowe, produkty elewacyjne, kleje do płytek, zaprawy murarskie i keramzyt (oferowane pod marką maxit), a także materiały i systemy do napraw konstrukcji oraz wykonywania izolacji przeciwwodnych (reprezentujące markę Deitermann).

 

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: maxit

Polecamy Ci również

Zobacz także