Wyspa Nowości po raz drugi

Wyspa Nowości na targach BudmaNa targach Budma firmy związane z branżą budowlaną prezentują swoje nowe produkty i rozwiązania. "Wyspa Nowości" pozwala na wyeksponowanie ich w jednym miejscu i czasie, dzięki czemu wszystkie zostaną zauważone. Na tegorocznej "wyspie" zaprezentowano ponad 100 premierowych pozycji.

"Wyspa Nowości" już po raz drugi gościła na targach Budma. Była to szczególna ekspozycja – zebrano tam wszystkie nowości, dzięki czemu zwiedzający mogli je zobaczyć i zapoznać z danymi technicznymi. Zgromadzenie ich pozwoliło nie tylko dowiedzieć się, czym zaskakuje konkretny wystawca, ale też ułatwiło rozeznanie w ogólnych tendencjach i kierunkach rozwoju rynku budowlanego.

Przykładowe produkty z branży izolacyjnej prezentowane na "Wyspie Nowości" - BUDMA 2006:

  • rekuperatory średnietynki i farby fotokataliczne o właściwościach antygrzybicznych (Ecofair), 
  • odwodnienia liniowe z żeliwa, betonu włóknistego i polietylenu (Hauraton),
  • termoakustyczna, lekka zaprawa cementowo-styropianowa Polytech o wysokich parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej (Tech Service Polska),
  • perforowany wąż iniekcyjny do uszczelniania spoin żywicami iniekcyjnymi (Webac).

Nowość na medal
Jedną z nowości prezentowanych na targach był mini-rekuperator ścienny firmy Emka. Produkt ten otrzymał Złoty Medal Targów Budma 2006.
Jest to najnowszej generacji urządzenie do wentylacji miejscowej z odzyskiem ciepła do 84%, montowane w ścianie budynku. Pozwala na wentylację pomieszczeń - np. mieszkań w blokach, w których zainstalowanie profesjonalnej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie jest możliwe. Urządzenie likwiduje nadmiar wilgoci w pomieszczeniach, zapewnia skuteczną wentylację bez dużych kosztów inwestycyjnych.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także