Wielkopolska Nagroda Jakości dla Rockwool

Firma Rockwool Polska otrzymała Wielkopolską Nagrodę Jakości. Dodatkowo, Dyrektor Naczelny, Andrzej Kielar - jako osoba zarządzająca Rockwool Polska - otrzymał złotą odznakę jakości za sukcesy w zarządzaniu zorientowanym na cele jakościowe.

wręczenie Wielkopolskiej Nagrody JakościRozstrzygnięcie tegorocznej, ósmej już edycji konkursu o Wielkopolską Nagrodę Jakości, odbyło się 3 lipca w Urzędzie Miasta Poznania. Statuetkę nagrody jakości, certyfikat Laureata Konkursu oraz złotą odznakę z rąk wicemarszałka województwa wielkopolskiego odebrał Jacek Kieszkowski, dyrektor marketingu Rockwool Polska.

"Udział w konkursie zapewnił nam nie tylko uznanie i nobilitację, ale przede wszystkim uzyskanie profesjonalnej i rzetelnej diagnozy. Pomoże nam ona rozwijać się i osiągać europejskie standardy jakości. Od tego momentu jako finalista konkursu, możemy starać się o potwierdzenie swoich osiągnięć w kolejnym etapie, jakim jest Polska Nagroda Jakości" – powiedział Jacek Kieszkowski, dyrektor marketingu Rockwool Polska.

Rockwool Polska od lat stawia na zarządzanie jakością. W październiku 2001 roku firma otrzymała od British Standard Institution certyfikat ISO 9001, który potwierdził spełnienie wymagań międzynarodowej normy EN ISO 9001:1994. Kolejnym krokiem Rockwool Polska, była aktualizacja systemu zarządzania jakością do wymagań normy EN ISO 9001:2000 i dzięki temu w 2003 roku firma otrzymała certyfikat zgodny z tą normą.

Rockwool Polska to firma ukierunkowana na dalszy rozwój i nowoczesne rozwiązania systemowe dla osiągnięcia światowych standardów jakości. Może ona śmiało konkurować z najlepszymi na rynku europejskim – podkreślił Norbert Marszałek, Prezes Wielkopolskiego Instytutu Jakości.

Wielkopolska Nagroda Jakości przyznawana jest przez Wielkopolski Instytut Jakości przedsiębiorstwom i instytucjom zaangażowanym we wdrażanie zasad zarządzania przez jakość zgodnie z Modelem Doskonałości Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością (EFQM). Model ten obejmuje wszystkie najważniejsze obszary funkcjonowania firmy i dokładnie określa, jakie wymagania powinny być spełnione. Dzięki temu może on służyć jako kompleksowe narzędzie do samooceny, a także wzór, do którego należy dążyć.

Finaliści konkursu wyłaniani są na podstawie dostarczanych przez firmy dokumentów, w których dokonują one oceny własnej działalności. Pod uwagę brane są takie kryteria oceny jak: przywództwo, polityka i strategia, zarządzanie ludźmi, zarządzanie zasobami i partnerstwo, zarządzanie procesami, satysfakcja klientów, satysfakcja zatrudnionych, współpraca z otoczeniem oraz efekty końcowe. Następnie formularze samooceny poddawane są weryfikacji podczas wizyty ekspertów w siedzibie firm biorących udział w konkursie.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Rockwool Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także