Weber nagrodzony statuetką TopBuilder 2013

Weber nagrodzony statuetką TopBuilder 2013

prace przy budowie drogi17 stycznia w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetek TopBuilder, przyznawanych co roku przez miesięcznik Builder najlepszym i najnowocześniejszym produktom budowlanym. W tym roku tą prestiżową nagrodą już po raz trzeci uhonorowana została firma Weber.

Statuetką nagrodzony został system elewacyjny weber.therm DECOR oraz Leca® KERAMZYT geotechniczny. W imieniu firmy Weber okolicznościowe dyplomy i statuetki odebrał Dyrektor Techniczny, Badań i Rozwoju Wojciech Gunia. To już trzecia nagroda TopBuilder dla Weber. W latach 2010 i 2011 zwyciężyły: system elewacyjny weber.therm REFRESH, system izolacji ścian zewnętrznych weber.therm LAMBDA, system posadzek dekoracyjnych weber.floor DESIGN oraz lekkie kruszywo ceramiczne Leca® KERAMZYT podsypkowy. Weber jest częścią spółki Saint-Gobain Construction Products Polska.

przykład gotowej elewacji domugotowa droga

Celem konkursu TopBuilder jest promowanie innowacyjnych i bezpiecznych rozwiązań dla budowy i modernizacji obiektów. Eksperci poddają ocenie m.in. konkurencyjność, parametry techniczne, certyfikaty produktów,   a także ochronę środowiska naturalnego, energooszczędność oraz działanie na korzyść jakości i bezpieczeństwa procesu budowlanego.

Rozwiązania Weber nagrodzone statuetką TopBuilder 2013


System ociepleń weber.therm DECOR – jest rozwiązaniem na bazie styropianu z wykończeniem imitującym mur z cegły lub powierzchnię z kamienia naturalnego.  Użycie go pozwala na dopasowanie wykończenia elewacji do otaczających obiektów – może imitować granit, piaskowiec lub ceglany mur.

Leca® KERAMZYT 8/10-20 geotechniczny to bardzo trwałe i odporne, ekologiczne kruszywo ceramiczne powstające poprzez spalanie specjalnej gliny pęczniejącej. Może zostać użyte do wykonywania lekkich nasypów drogowych, zasypek konstrukcji oporowych i inżynierskich oraz do podbudowy dróg. Zapobiega osiadaniu gruntu, ujednolica podłoże i może służyć do zasypywania instalacji rurowych.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: Weber

Polecamy Ci również

Zobacz także