Walcz z hałasem

Polska edycja Międzynarodowego Dnia Zagrożenia Hałasem będzie miała miejsce 25 kwietnia. Dzień ten charakteryzować będą działania edukacyjne związane z promocją świadomości znaczenia hałasu w środowisku życia człowieka.

walcz z hałasem

Szeroką akcję edukacyjną wspierają wydawnictwa oraz portale internetowe związane z branżą budowlaną, inwestycyjną i biurową. Tegorocznym hasłem przewodnim działań jest Akustyka Biur. Hałas w pracy biurowej jest słabo postrzegany z punktu widzenia ekonomii firm. Z przeprowadzonych w wielu krajach badań wynika, że hałas w biurze jest ważnym czynnikiem obniżającym wydajność pracy pracownika.
Tegoroczne działania edukacyjne mają na celu przedstawienie znaczenia hałasu w biurach dla ekonomii firmy i zaprezentowanie sposobów przeciwdziałania, jakie należy zastosować. Promocja wiedzy o tworzeniu przyjaznych akustycznie przestrzeniach biurowych odbędzie się na kilku płaszczyznach. W dniu 25 kwietnia 2008 r. w Warszawie zostanie zainaugurowany cykl szkoleń dla menadżerów biur i dyrektorów administracyjnych biurowców poświęcony komfortowi akustycznemu biur oraz budynków biurowych. W kolejnych miastach odbędą się szkolenia w maju i czerwcu. Celem szkoleń jest dostarczenie menadżerom praktycznej wiedzy o czynnikach akustycznych wpływających na pracę biura. Szkolenie obejmuje informacje o funkcjonowaniu dźwięku w przestrzeni biurowej, budowie budynków, sposobach aranżacji przestrzeni biurowej i wpływie czynników organizacyjno-pracowniczych na komfort akustyczny. Uzyskana wiedza pozwoli stworzyć komfortowe akustycznie biuro przy optymalizacji wydatków na inwestycję.
Uczestnicy szkoleń poza materiałami szkoleniowymi otrzymają nieodpłatnie ekskluzywną publikację o akustyce w biurach opracowaną specjalnie na IX polską edycję Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem. Książka pt."Akustyka Biur. Podręcznik dla menedżera biura" jest pozycją z dziedziny facility management specjalizowaną w zakresie akustyki w architekturze. Adresatami podręcznika są menadżerowie biur, inwestorzy, dyrektorzy administracyjni i zarządcy budynków biurowych. Z lektury dowiedzą się oni, jakie czynniki akustyczne związane z funkcjonowaniem budynku biurowego i biura wpływają na komfort akustyczny pracy pracowników biurowych. Obszerne informacje o parametrach klimatu akustycznego, wyrobach budowlanych i wyposażeniu biurowym, a także liczne schematy pozwolą na precyzyjniejsze wyartykułowanie potrzeb oraz wybór optymalnych rozwiązań dla konkretnego przypadku. Dzięki lekturze książki dyrektorzy centrów telefonicznych będą mogli lepiej oszacować ekonomię wyboru najmowanej przestrzeni oraz zoptymalizować ustawienie stanowisk konsultantów i dokonać wyboru optymalnych słuchawek.

Z okazji tego dnia ukaże się kilka merytorycznych artykułów w czasopismach branżowych jak np.: "Świat Szkła", "Facility Manager" czy "Modern Office Manager". Artykuły będą poruszały problematykę nie tylko jakości pracy, ale również wyboru przestrzeni biurowej na rynku komercyjnym. Budujący budynki biurowe dowiedzą się np. jak wybrać dostawcę fasady przeszklonej i jak ocenić wpływ hałasu zewnętrznego na klimat akustyczny wewnątrz biurowca. Dla menadżerów, głównie tworzących nowe biura w związku z rozwojem firmy, została przygotowana ankieta oceniająca zadowolenie pracowników z dotychczasowych, akustycznych warunków pracy. Każdy zarządzający biurem, zanim zacznie wydawać fundusze na poprawę warunków pracy, powinien zebrać informacje w celu zoptymalizowania wydatków i uzyskania największych efektów.

Wszystkich zainteresowanych zwiększeniem swojej wiedzy o komforcie akustycznym w przestrzeniach biurowych zapraszamy do skorzystania z oferty działań edukacyjnych, a więcej informacji o Międzynarodowym Dniu Świadomości Zagrożenia Hałasem można znaleźć na stronach  www.cisza.akustyka.pl

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Fabryka Ciszy, Jacek Danielewski

Polecamy Ci również

Zobacz także