Uszczelnienie styków na dachu

Uszczelnienie styków na dachu

płaskie dachówkiDomy o minimalistycznej, prostej bryle pokryte płaskimi dachówkami skłaniają do wyboru dachówek w ciemnych barwach. Takie rozwiązania wymagają dedykowanych dla tego typu pokrycia produktów do obróbki dekarskiej.

W przypadku dachów krytych dachówkami o płaskim profilu, takich jak Tegalit Braas czy Turmalin RuppCeramika, warto zadbać szczególnie o uszczelnienie styków gąsiorów na kalenicy i w narożach. Spowodowane jest to koniecznością układania tego typu dachówek z przesunięciem zamków w kolejnych rzędach, a w przypadku dachówki Tegalit układaniem gąsiorów na tzw. styk, w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli układanych na zakładkę oraz mocowanych za pomocą klamer. Specjalnie do tego celu dedykowana jest taśma uszczelniająco-wentylacyjna Braas Metalroll. Dużą zaletą jest zarówno jej uniwersalność, jak i funkcjonalność ze względu na wykonanie w technologii CrepTec, dzięki czemu możliwe staje się wydłużenie jej bocznych krawędzi nawet o ponad 50%. Dodatkowo istnieje możliwość rozciągnięcia taśmy z szerokości 26 cm do 32 cm, co umożliwia objęcie taśmą dachówek w kalenicy i narożach nawet przy bardzo stromych dachach. Taśma Metalroll jest łatwa w użyciu, gdyż produkowana jest w 5-metrowych rolkach, co ułatwia jej transport oraz montaż na dachu. Lepiej także można dopasować ilość rolek do długości grzbietów i kalenic. Ze względu na duży przekrój wentylacyjny taśmy (150 cm²/m) zapewnia ona skuteczną wentylację połaci nawet, gdy krokwie mają 15 metrów długości.
taśma uszczelniająco-wentylacyjnaW przypadku dachów krytych dachówkami o płaskim profilu warto zadbać szczególnie o uszczelnienie styków gąsiorów na kalenicy i w narożach specjalnie dla nich dedykowaną taśmą uszczelniająco-wentylacyjną Braas Metalroll.

 Koniecznością układania dachówek z przesunięciem zamków w kolejnych rzędach, a w przypadku dachówki Tegalit układaniem gąsiorów na tzw. styk, w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli układanych na zakładkę oraz mocowanych za pomocą klamer wymusza użycie taśm uszczelniająco-wentylacyjnych.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Braas

Polecamy Ci również

Zobacz także