Usuwanie silikonu i piany

Zaschnięta piana poliuretanowa lub zabrudzenia silikonem są bardzo trudne do usunięcia zarówno z narzędzi jak narzędzi zabrudzonych przypadkowo podczas pracy. Dotychczas ich usunięcie z zabrudzonych miejsce było praktycznie niemożliwe bez uszkodzenia powierzchni do których przylgnęły.

Do tej pory można było usuwać jedynie niezastygłą pianę czy silikon zarówno z różnych powierzchni jak i pistoletów do aplikacji. Do usuwania świeżej piany poliuretanowej czy silikonu używa się czyścików. Problem pojawiał się w momencie kiedy piana czy silikon zdążyła już zastygnąć. W przypadku powierzchni, na której znajdowała się sucha piana czy silikon trzeba było usuwać materiał mechanicznie co powodowało zarysowania i upreparat do czyszczeniaszkodzenia powierzchni. Jeżeli resztki piany nie zostały na czas usunięte z pistoletu dochodziło do jego nieodwracalnego uszkodzenia. Teraz  problem można już rozwiązać. Pojawiły się na rynku dwa nowe produkty umożliwiające usunięcie suchej, zastygniętej piany oraz starych wypełnień silikonowych. Są to Eliminator do piany i Eliminator do silikonu marki Quilosa.

Eliminator do piany jest produktem przeznaczonym dla profesjonalistów. Stanowi mieszankę rozpuszczalników umożliwiających usuwanie zaschniętej piany poliuretanowej. Dodatkowo produkt przeznaczony jest do czyszczenia narzędzi i materiałów, które zawierają pozostałości piany.

W wyniku aplikacji eliminatora piana poliuretanowa staje się miękka co umożliwia jej usunięcie.

Produkt występuje w formie aerozolu.
Opakowanie 150 ml.
Kolor przeźroczysty.

Eliminator do silikonu występuje w formie pasty służącej do usuwania starych wypełnień silikonowych oraz do usuwania uszczelniaczy różnego typu.
Produkt przeznaczony jest do wymiany/usuwania wypełnień silikonowych  z wanien, kabin prysznicowych, sanitariatów, zlewów, ceramiki, terakoty.
Materiał bazowy stanowią alifatyczne węglowodory.

Opakowanie: tubka 85 ml
Kolor: brązowy

Oceń artykuł
3,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Building Solution

Polecamy Ci również

Zobacz także