Tynk baranek

Solbet startuje na rynku z nowym produktem. Terazyt S Baranek to szlachetna zaprawa tynkarska, która nie boi się konfrontacji z niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi, a jednocześnie bardzo dobrze czuje się we wnętrzach.

tynk baranekTo już dziewiąte dziecko w rodzinie chemii budowlanej produkowanej przez firmę Solbet. Szlachetna zaprawa tynkarska Solbet Terazyt S Baranek przeznaczona jest do stosowania na zewnątrz i wewnątrz. Nakłada się ją ręcznie, jednowarstwowo. Doskonale nadaje się do tynkowania na zewnątrz oraz renowacji starych budynków. "Baranek" lubi również ozdabiać swoją oryginalną strukturą wnętrza, co daje możliwość ciekawego wykończenia ścian w poszczególnych pomieszczeniach.

Jak obchodzić się z "barankiem"
Szlachetną zaprawę tynkarską Solbet Terazyt S Baranek przygotowuje się przez połączenie mieszanki z wodą w ilości potrzebnej do uzyskania właściwej konsystencji, to jest 1 kg na około 0,25-0,30 l wody. Zaprawę można używać po mniej więcej 10 minutach od chwili wymieszania. Przygotowaną partię należy zużyć w ciągu półtorej godziny. W czasie nakładania przygotowaną porcję zaprawy trzeba co pewien czas zamieszać. Zaprawę nakłada się na przygotowane (oczyszczone i zagruntowane) podłoże przy pomocy pacy ze stali nierdzewnej. Po nałożeniu należy zebrać nadmiar zaprawy do grubości kruszywa (grubość kruszywa 1,5 mm). Po kilkunastu minutach można przystąpić do fakturowania tynku przy pomocy pacy z tworzywa sztucznego. Uzyskanie odpowiedniej faktury jest ściśle uzależniona od temperatury otoczenia, konsystencji zaprawy, chłonności podłoża. Dlatego też wykonujący musi sam indywidualnie określić czas pomiędzy nałożeniem tynku, a jego zatarciem. Należy pamiętać, by tynkowaną powierzchnię zabezpieczyć przed opadami atmosferycznych oraz bezpośrednim nasłonecznieniem, zarówno w trakcie prac, jak i w czasie wysychania tynku.

Czy wszystkie "baranki" muszą być białe?
Zaprawa Terazyt S Baranek znakomicie  nadaje  się  do  nakładania  na  nią  różnego  typu  atestowanych farb zewnętrznych i wewnętrznych (akrylowych, silikatowych lub emulsyjnych). Dzięki temu można "baranka" dowolnie malować i przyozdabiać. Świeżą zaprawę tynkarską można malować po upływie 4-6 tygodni.

Cena opakowania 25 kg: 27,50 zł
Cena 1 tony: 1100,00 zł

Oceń artykuł
3,57 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Solbet

Polecamy Ci również

Zobacz także