Trwała farba elewacyjna

Warto stosować farby sprawdzone, o jakości potwierdzonej zarówno przez sprzedawców, wykonawców i inwestorów. Do takich farb należy farba elewacyjna Muresko firmy Caparol, która jest w sprzedaży już od 50 lat.

Farba Muresko została opracowana w laboratoriach firmy Caparol i wprowadzona do sprzedaży w 1959 r. Od tamtej pory cieszy się niezmiennie zaufaniem klientów. Zadecydowały o tym jej bardzo dobra jakość i trwałość, a także łatwość przygotowania i szeroki zakres zastosowania. Farba była wielokrotnie udoskonalana i modyfikowana. Dziś w ofercie firmy Caparol znajdują się dwie farby elewacyjne wywodzące się od tamtej z lat 50. – Muresko-plus i Muresko Premium.

farba elewacyjnaMuresko-Premium jako kolejny, udoskonalony produkt pierwotnego Muresko, charakteryzuje się lepszymi właściwościami kryjącymi, a jej parametry w zakresie dyfuzyjności pary wodnej i ochrony przed deszczem w porównaniu do farby Muresko-plus zostały podwyższone o całą klasę (wg normy DIN EN 1062).

Muresko Premium – właściwości
To wysokiej jakości matowa farba elewacyjna, pozwalająca na długotrwałe utrzymanie dobrego wyglądu elewacji budynku. Jest doceniana przez wykonawców jako farba bardzo wygodna w zastosowaniu, o dobrej przyczepności do podłoża. Nadaje się do powlekania różnego rodzaju podłoży, szczególnie mineralnych (z wyjątkiem czystego tynku wapiennego), powierzchni zespolonych żywicą epoksydową oraz do systemów ociepleń.

Muresko-Premium to farba na bazie akrylu krzemianowego. Specjalna receptura sprawia, że farba ta ma cechy fizyczne typowe dla farb na bazie żywic silikonowych. Pod względem przepuszczalności pary wodnej została zaliczona do klasy wysokiej (wartość SD < 0,1 m, klasa 1), a pod względem chłonności wody – do klasy niskiej (wartość w < 0,1 kg/m²h0,5, klasa 3 wg normy DIN EN 1062). Te cechy sprawiają, że powłoka z farby Muresko-Premium nie przepuszcza do zabezpieczanego muru wód opadowych i wilgoci, zapewniając równocześnie wysoką przepuszczalność dla powietrza i pary wodnej, co ułatwia „oddychanie” muru.
Oprócz dobrych właściwości w zakresie ochrony przed deszczem farba Muresko-Premium – dzięki zastosowaniu środków zabezpieczających przed pleśnią i glonami – stanowi niezawodną i długotrwałą ochronę ściany przed zanieczyszczeniami biologicznymi.

farba do elewacjiFarba jest także odporna na działanie promieni UV, dzięki czemu zapewnia wyjątkową stabilność koloru, co jest niezwykle istotne w przypadku farb do użytku zewnętrznego. Obecnie można uzyskać niemal wszystkie odcienie systemów CaparolColor i Caparol-3D+ oraz ponad 35 tys. odcieni pochodzących z innych kolekcji kolorystycznych.

Oceń artykuł
3,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Caparol

Polecamy Ci również

Zobacz także