Trimo Urban Crash 2010/2011 – wyzwanie dla studentów

Miloš Florijančič, przewodniczący jury, Profesor na Wydziale Architektury w Lublanie w Słowenii: „Sposób myślenia studentów powinien tym razem wyjść zupełnie poza znaczenie samego obiektu i jego funkcjonalności i skoncentrować się na znaczeniu i symbolice, jakie obiekt ten wniesie w tę wyjątkową dzielnicę, jaką jest Fužine. Dzielnica położona jest nad rzeką Lublanica, która niejako łączy ją z centrum miasta. W pobliżu leży również zamek Fužine – stary dwór, z przepięknymi pozostałościami zamkowego parku przy froncie, pełniący dziś funkcję Słoweńskiego Muzeum Architektury. Z drugiej strony dzielnica Fužine stanowi peryferie miasta, zamieszkałą przez międzynarodową, zróżnicowaną kulturowo społeczność. Istnieje więc wiele możliwości i inspiracji do połączenia i syntezy zastosowanych rozwiązań. Tym bardziej z niecierpliwością oczekuję wszystkich prac”.       

Vedran Mimica, członek konkursowego jury, Dyrektor Instytutu Berlage Amsterdam w Holandii: „Współczesna edukacja architektury cierpi na dwie główne choroby. Jedną z nich jest „powszechna oczywistość”, a druga to „naiwność”. Jeśli więc jest tylko taka możliwość, mam prośbę do studentów, by nie mówili nam tego, co już doskonale wiemy i przede wszystkim, by nie byli naiwni”.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch rundach w głosowaniu międzynarodowego jury. Ostateczne głosowanie publiczności zakończy się pod koniec kwietnia 2011 r., a projekt w dzielnicy Fužine zostanie ukończony jesienią 2011 r. Podczas oficjalnego otwarcia zwycięskiego projektu finaliści będą mogli spotkać się z członkami jury oraz wziąć udział w warsztatach architektury w Lublanie.

Międzynarodowe konkursy takie jak Trimo Urban Crash oferują jednocześnie studentom i uniwersytetom wyjątkową możliwość do wzajemnej wymiany wiedzy i informacji oraz porównania współczesnych metod nauczania. Trimo Urban Crash jest konkursem zachęcającym do kreatywnego przekształcania naszego urbanistycznego środowiska przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i produktów Trimo – europejskiego producenta o stabilnej pozycji na rynku. Doświadczenie w tworzeniu rozwiązań dla potencjalnie możliwych do zrealizowania projektów jest również bardzo ważne. Firma Trimo dąży do rozszerzenia współpracy z uczelniami wyższymi, by zachęcić je do konstruktywnej współpracy w zakresie teorii, praktyki i ekonomii na różnych obszarach naszego życia. Już dziś do tegorocznej edycji konkursu Trimo Urban Crash przyłączyła się Politechnika Śląska, Gdańska i Łódzka.

Biorąc pod uwagę długoletnią tradycję Trimo w prowadzeniu badań nad rozwojem oraz kładąc nacisk na swój profesjonalizm, Trimo Urban Crash jest projektem niezwykle innowacyjnym. 

Informacje o konkursie
www.trimo-urbancrash.com
Magdalena Michalska, komunikacja@trimo.pl, +48 669 844 202


Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Trimo Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także