Technologia ETICS - dedykowane rozwiązania TECHNONICOL

0
TN International

Standardy, jakim podlega budownictwo, są coraz wyższe. Ekologia oraz odpowiedzialność za klimat – te czynniki coraz mocniej wpływają na decyzje klientów zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Ponadto bardzo istotną kwestią jest ekonomia – dobra izolacja budynków po prostu się opłaca.

Jaki sposób termoizolacji będzie najskuteczniejszy zarówno dla prywatnych inwestorów, jak i dla deweloperów? Jaki spełni normy wytyczane przez Unię Europejską?

Jednym ze sposobów izolacji budynku będzie docieplenie go metodą określaną skrótem ETICS. Ta technologia sprawdzi się praktycznie w przypadku każdego budynku i co ważne - daje wymierne korzyści ekonomiczne oraz ekologiczne. Decydując się na technologię ETICS warto wybrać profesjonalne rozwiązania systemowe firmy.

ROZWIĄZANIA TECHNONICOL – JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Firma TN International jest wiodącym europejskim producentem i dostawcą pokryć dachowych, materiałów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych, a także unikatowych, niestandardowych produktów dostosowanych do potrzeb klientów.

Wszystkie produkty firmy - w tym produkty marki TECHNONICOL - są certyfikowane, charakteryzują się wysoką jakością i są zgodne z międzynarodowymi normami. W naszych fabrykach stosujemy najnowocześniejsze technologie, co pozwala na wytwarzanie bezpiecznych, niepalnych materiałów termoizolacyjnych o podwyższonych właściwościach wytrzymałościowych. Jesteśmy dumni, że produkty TECHNONICOL poprawiają komfort, bezpieczeństwo i jakość życia milionów ludzi na całym świecie.

Od 1992 roku oferujemy w pełni kompatybilne systemy wykorzystywane do budowy domów jedno- i wielorodzinnych, zakładów przemysłowych, mostów i budynków użyteczności publicznej.

WŁAŚCIWOŚCI WEŁNY SKALNEJ TECHNONICOL

Wełna skalna TECHNONICOL jest wydajnym materiałem termoizolacyjnym. Wysoką odporność na przenikanie ciepła uzyskuje się dzięki zastosowaniu najdrobniejszych splecionych włókien wełny mineralnej, które zatrzymują dużą ilość powietrza wewnątrz materiału.

Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo pożarowe. Głównym surowcem produktów z wełny kamiennej TECHNONICOL są skały, basalt i gabbro. Dzięki ich stosowaniu wełna jest materiałem niepalnym. Temperatura topnienia włókien przekracza 1000 ° C, co umożliwia stosowanie wyrobów z wełny skalnej w szerokim zakresie temperatur.

Ponadto, włóknista struktura produktów z wełny skalnej TECHNONICOL zapewnia doskonałe właściwości akustyczne i dźwiękochłonne materiałów.

Wszystkie materiały termoizolacyjne TECHNONICOL na bazie wełny kamiennej są impregnowane środkami, które nadają izolacji właściwości hydrofobowe.

Co więcej, materiały z wełny kamiennej TECHNONICOL zapewniają najwyższą klasę paroprzepuszczalności. Nie zatrzymują wilgoci, która powstałe w wyniku codziennej aktywności mieszkańców budynku. Dzięki temu izolacja termiczna zawsze pozostaje sucha.

TECHNOLOGIA ETICS – DEDYKOWANE SYSTEMY

Technologia ETICS to ocieplanie ścian zewnętrznych budynków zespolonymi systemami izolacji cieplnej pokrytymi cienkowarstwowymi, strukturalnymi wyprawami tynkarskimi wykonywanymi metodą bezspoinową. W przeszłości metody ocieplenia zbliżone do ETICS znane były jako „metoda lekka mokra" bądź „bezspoinowy system ociepleń” (BSO). Obecnie – w wytycznych do europejskich aprobat technicznych dotyczących systemów ocieplania ścian zewnętrznych ETAG 004 – dla tej metody stosuje się określenie ETICS. Technologia ta może być stosowana zarówno w budynkach nowych, jak i już istniejących. Metodą ETICS ociepla się elewacje pionowe, możliwe jest także jej zastosowanie na powierzchniach sufitowych i nachylonych, jeśli nie są one narażone na zaleganie wody opadowej czy śniegu.

Wysokiej jakości rozwiązania TECHNONICOL dedykowane technologii ETICS to:

  • system cienkowarstwowej elewacji firmy TN-FACADE do zastosowania zarówno w nowych budowach, jak i w termomodernizacjach budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej;
  • TECHNOFACADE COTTAGE jako warstwa do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej w budownictwie przemysłowym oraz kubaturowym. Przeznaczona do stosowana na zewnątrz i wewnątrz obiektów budowlanych;
  • TECHNOFACADE OPTIMA  oraz TECHNOFACADE W przeznaczone do stosowana na zewnątrz i wewnątrz obiektów budowlanych.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kompatybilnych rozwiązań na stronie www.technonicol.pl

Technologia ETICS - dedykowane rozwiązania TECHNONICOL - zdjęcie 3

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także