Taśmy dekarskie uszczelniające

Dach tylko z pozoru stanowi jedną całość. W rzeczywistości składa się z kilku warstw, które pełnią funkcje ochronne. W polskich warunkach wystawiony jest na zmienne, czasem gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Z tego powodu jego fachowe wykonanie ma kluczowe znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców domu.

Położenie dobrej jakości pokrycia dachowego np. dachówki to tylko połowa sukcesu. Właściwe zabezpieczenie miejsc newralgicznych, narażonych na próby przedostania się wody (np. krawędzi pokryć dachowych), połączeń ze świetlikami okiennymi czy miejsc przejść przez połać dachu kominów wentylacyjnych, to warunek niezbędny, aby dach spełniał swoją funkcję.

Profesjonalnie wykonane obróbki tych miejsc przy użyciu wysokiej klasy specjalistycznych materiałów, to pewność solidnego i szczelnego dachu nad głową. Do takich zastosowań dekarze bardzo często wybierają bitumiczne samoprzylepne taśmy uszczelniające, będące uzupełnieniem lub stosowane w zastępstwie obróbek blacharskich.

taśma dekarska uszczelniającaZabezpieczone otwory w dachu
Kładzenie membrany, a w szczególności jej szczelne łączenie z elementami dachu, takimi jak kominy i okna połaciowe, jest jednym z trudniejszych etapów prac montażowych na dachu.

Styk podstawy kominowej z membraną jest wysoce narażony na infiltrację wody. Na komin spływają bowiem przecieki powstałe ponad nim, a w sezonie zimowym od strony połaci gromadzi się topniejący śnieg. Komin jest jednocześnie trudny w uszczelnianiu ze względu na szerokość elementu i potrzebę nacinania folii przy narożach. Najlepiej przykleić folię do komina za pomocą taśmy.

Do tego typu zastosowań przeznaczone są specjalne szczeliwa, jak samoprzylepna Taśma uszczelniająca dekarska Tytan Professional na bazie bitumu i aluminium. Doskonale przylega do większości materiałów budowlanych, stanowiąc wodoszczelne, wytrzymałe i odporne na mróz zabezpieczenie. Warstwa aluminium pokrywająca taśmę stanowi dodatkowe zabezpieczenie połączenia przed promieniowaniem UV. Wysoka odporność taśmy na starzenie zapewnia długoletnią trwałość uszczelnienia.

Taśmy uszczelniające dekarskie Tytan Professional znajdują swoje zastosowanie także przy wszelkich naprawach i uszczelnianiu szpar, szwów, pęknięć, rozerwań oraz przecieków pokryć dachowych, rynien i rur spustowych. Świetnie sprawdzają się do szybkich napraw dekarskich, także w niższych temperaturach i ulegają samowulkanizacji tworząc szczelne połączenie. Mają wysoki zakres wytrzymałości termicznej od -40°C do +100°C, a bogata gama kolorystyczna umożliwia dobranie taśmy do barwy pokrycia dachu.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Selena

Polecamy Ci również

Zobacz także