Targi Jesień 2009 - podsumowanie

Zakończone w niedzielę 13 września XXXVI Targi Budownictwa „Jesień 2009” oraz XI Targi Instalacyjne w Bielsku-Białej, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Prawie 150 wystawców oferowało najnowsze materiały i technologie budowlane, techniki grzewcze i instalacyjne, architekturę przydomową i ogrodową oraz elementy wyposażenia wnętrz i usługi. Organizatorem targów było Biuro Promocji i Wystaw ASTRA, a honorowe patronaty nad targami sprawowali: Wojewoda Śląski oraz  Prezydent Miasta Bielska-Białej. Targi odwiedziło około 6 tysięcy gości targowych, na podstawie przeprowadzonych ankiet około 80% zwiedzających deklarowało konkretne potrzeby inwestycyjne

Tematem wiodącym Targów Technik Grzewczych były alternatywne i odnawialne źródła energii. Są one coraz bardziej dostępne cenowo, stąd wzbudzały duże zainteresowanie wśród gości targowych. Uzupełnieniem prezentacji tych urządzeń na stoiskach były dwa seminaria. W pierwszym Prezes Śląskiego Oddziału Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji pan Jan Marszałek omawiał nowe trendy w technologii grzewczej, sanitarnej i klimatyzacji, oraz odnawialne źródła energii. Natomiast na drugim  pan  Paweł Bosek z UM w Bielsku-Białej przedstawiał możliwości realizacji odnawialnych źródeł energii w obrębie gminy.

O tym, że tematyka ta jest na czasie świadczy fakt, że pytaniom nie było końca, zwłaszcza że dzięki wprowadzanym w wielu gminach dotacjom są one realną szansą na obniżenie kosztów ogrzewania pomieszczeń,

targi budowlanetargi materiałów budowlanych

Na targach pojawiło się wiele nowości m.in. tynk z granulatem styropianu, dzięki czemu nie trzeba stosować płyt styropianowych; specjalne folie do wykonywania szalunków, usprawniające wykonywanie fundamentów; kolektory słoneczne o nowoczesnych rozwiązaniach technicznych.

Wrażenie robiły ekspozycje mebli kuchennych i możliwości zastosowania różnych funkcjonalnych rozwiązań, ich estetyka i kolorystyka.

Wiele z oferowanych nowości zostało nagrodzonych w konkursie na najlepszą prezentację targową, w którym można było się ubiegać o: Puchar Wojewody Śląskiego, Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Złoty Filar Budownictwa oraz Złoty Kask.

Specjalnie powołana komisja targowa po rozpatrzeniu wniosków i wizytacji stoisk nagrodziła najlepsze produkty.

Ze względu na przygraniczne położenie Bielska-Białej w targach uczestniczyły firmy ze  Słowacji i Czech, poszukujące partnerów i kontrahentów na rynku polskim.

Targi odwiedziło też sporo gości ze Słowacji, dla inwestorów i firm słowackich wysokiej jakości polskie wyroby, a przede wszystkim korzystne ceny są nadal niezmiernie atrakcyjne.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Biuro Promocji i Wystaw Astra

Polecamy Ci również

Zobacz także