Targi Budowa Remont Dom

W dniach 11-12 października 2008 roku w Warszawie odbywać będzie się najważniejsza na Mazowszu impreza dla budujących własny dom - Targi Budowlane Murator EXPO Budowa Remont Dom.

targi budowlane

Targi skierowane są zarówno do indywidualnych inwestorów, którzy chcą mądrze, nowocześnie i zgodnie ze sztuką budować i modernizować swoje domu czy mieszkania, jak i do fachowców – profesjonalnie zajmujących się budową, wykańczaniem wnętrz i ich aranżacją.

Impreza zyskała uznanie i jest oczekiwana nie tylko ze względu na ciekawą ofertę producentów, lecz także na bogaty program wydarzeń towarzyszących. 77% Gości targów to wyższa kadra menadżerska: 44% ankietowanych stanowią przedsiębiorcy, dyrektorzy bądź właściciele firm, 33% - to pracownicy wyższego szczebla (badanie przeprowadzono metodą losową za pomocą kwestionariusza wywiadu, w dniach 18-20 kwietnia 2008 roku w czasie X edycji Targów Budowlanych).

Już po raz jedenasty swoje wyroby i usługi zaprezentują producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także pracownie projektowe, firmy wykonawcze i doradztwa technicznego, instytucje finansowo-ubezpieczeniowe. Ponadto, przedstawione będą dostępne na rynku produkty i rozwiązania z zakresu instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i grzewczych, które w znaczący sposób warunkują jakość i prawidłowe funkcjonowanie nowoczesnych domów.

Nie do przecenienia jest fakt, że w jednym miejscu można dokonać wyboru najlepszych, najbezpieczniejszych wyrobów budowlanych i technologii i skorzystać z porad specjalistów wielu dziedzin. Wzorem lat ubiegłych zainteresowani znajdą tu oczekiwaną wiedzę, niezbędną na różnych etapach budowy, począwszy od załatwiania formalności, planowania i projektowania, wybierania materiałów i technologii, przez wyposażanie w instalacje i urządzenia, po aranżację wnętrz.

Nazwa targi pojawiająca się w tytule imprezy ma szersze od tradycyjnego znaczenie, część wystawiennicza, bowiem stanowi tylko jeden z elementów całości. Z myślą o potrzebach indywidualnych inwestorów działa Targowe Centrum Bezpłatnych Porad, w którym porad udzielają wysoko wykwalifikowani specjaliści z wieloletnią praktyką: architekci, styliści, doradcy finansowi, prawnicy, inżynierowie budownictwa, projektanci instalacji i specjaliści ds. wentylacji. Równie ważny jest program wydarzeń towarzyszących – spotkań, prelekcji, konferencji, warsztatów. Program wydarzeń towarzyszących Targom, jak zwykle i tym razem, jest ściśle związany z aktualnymi zagadnieniami ważnymi dla budujących, modernizujących czy też remontujących swój dom.
XI edycję Targów zdominują tematy racjonalnego wykorzystania energii oraz finansowania inwestycji kredytem hipotecznym.

Czy warto oszczędzać energię, jak jej odpowiedzialnie używać będzie można dowiedzieć się w stoiskach Wystawców. Uzyskać wszelkie niezbędne informacje, zasięgnąć porad dotyczących prezentowanych produktów i technologii. Tu też zainteresowani wybiorą energooszczędne urządzenia i materiały budowlane, zaś w salach wykładowych dowiedzą się jakie stosować nowoczesne rozwiązania techniczne, by obniżyć ilość zużywanej energii.
Równie interesująco zapowiada się intensywny kurs kredytów hipotecznych, w którym analitycy finansowi, prawnicy i doradcy podatkowi zarówno w punkcie konsultacyjnym jak i w czasie seminariów w sali wykładowej objaśniać będą zasady budowy zdolności kredytowej i wiarygodności finansowej, zreferują mocne i słabe strony oferty kredytowej banków działających na polskim rynku, wskażą prawa kredytobiorcy. W czasie indywidualnych spotkań doradcy finansowi określą najbardziej korzystną ofertę kredytową – dopasowaną do indywidualnych możliwości i potrzeb, przeprowadzą symulację wysokości i warunków kredytu odpowiadających konkretnej sytuacji.

Na Targach odbędą się trzy bardzo ważne, środowiskowe wydarzenia: eliminacje do Glazurniczych Mistrzostw Polski dla województw: mazowieckiego, podlaskiego i łódzkiego oraz inauguracja III edycji kampanii „Ciepło jest ulotne...” Stowarzyszenia „Kominy Polskie", a także oficjalne ogłoszenie wyników dorocznego Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich. W eliminacjach do Glazurniczych Mistrzostw Polski wezmą udział glazurnicy, którzy legitymują się dyplomami mistrzowskimi. Każdy z uczestników otrzyma zadanie konkursowe, ujawnione w dniu rozpoczęcia zawodów. W tegorocznej edycji zawodów tematy prac konkursowych zaczerpnięte są z mitologii słowiańskiej i przedstawiają symbole z nią związane. Stowarzyszenie „Kominy Polskie” uroczystym wykładem otworzy III edycję akcji „Ciepło jest ulotne...” oraz przedstawi uwarunkowania normatywne, europejskie oraz prawne rozporządzenia (aktualne oraz projektowane) dotyczące odprowadzania spalin w odniesieniu do specyfiki rynku polskiego. Po uroczystym ogłoszeniu wyników i nagrodzeniu laureatów w Konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich, przez cały czas trwania targów można będzie oglądać nagrodzone prace w dziedzinie urbanistyki i gospodarki przestrzennej. W tegorocznym konkursie wzięło udział 25 uczestników, w tym 11 w kategorii gospodarka przestrzenna oraz 14 w kategorii urbanistyka. |
Sąd konkursowy, któremu przewodniczył prof. Tadeusz Markowski Prezes TUP, przyznał w obu kategoriach po jednej nagrodzie i dwóch wyróżnieniach honorowych.

XI Targi Budowlane Murator EXPO będą prawdziwą edycją premier. Pomorska Fabryka Okien stosująca zaawansowane rozwiązania energooszczędne w stolarce okiennej przedstawi okna TYTANOWEtermo PVC wyposażone we wzmocnienia termiczne MS i wkład szybowy SUPERtermo U=0,6 W/m2K, osiągające wysokie parametry termiczne. W stoisku Fabryki Urządzeń Wentylacyjno - Klimatyzacyjnych „KONWEKTOR” można będzie zobaczyć najnowsze wentylatory: dachowe, osiowe, promieniowe, bębnowe, kanałowe, kominkowe, a także wymienniki ciepła, nagrzewnice wodne i parowe, urządzenia grzewczo-wentylacyjne czy tłumiki akustyczne. SUPERDREW producent wysokiej jakości drewnianej stolarki budowlanej: okien i drzwi z drewna w systemie EURO zaprezentuje w pełni automatyczny napęd podnoszono-przesuwny firmy SIEGENIA-AUBI, który otwiera i zamyka drzwi podnoszono-przesuwne o masie do 400 kg. System MHS400 w sposób automatyczny i niezawodny dba o pewne ryglowanie lub odryglowanie okien. Najbardziej znane na rynku skandynawskim rekuperatory firmy Swegon-ILTO będzie można obejrzeć w stoisku FINCOMFORT Polska. Tu zainteresowani mogą także liczyć na profesjonalną i kompletną usługę: od projektu po wykonanie.

Drugiego dnia Targów zostaną wręczone nagrody laureatom konkursów: na najlepszą witrynę internetową - „Przyjazna Witryna” oraz Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa - „Złoty KASK”. Celem konkursu „Przyjazna Witryna”, której organizatorem jest Wydawnictwo Log InMedia grupa e-budownictwo.pl oraz Murator EXPO jest wyłonienie najlepszej witryny WWW oraz popularyzacja i promocja najlepszych stron internetowych w branży budowlanej.

Targi można zwiedzać:

  • 11 października w godzinach 10.00-18.00
  • 12 października w godzinach 10.00-17.00

Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 12 zł, bilet rodzinny (rodzice + dwoje dzieci) – 18 zł. Dzieci do lat 10 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Murator

Polecamy Ci również

Zobacz także