Sztuka Izolacji, TermoEko - konkursy Miwo

Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej jest organizatorem dwóch konkursów związanych z zastosowaniem produktów z wełny mineralnej w budownictwie.

Sztuka Izolacji, TermoEko - konkursy Miwo - zdjęcie 1Są one adresowane do środowiska architektów oraz inwestorów. To realizacja statutowych zadań związanych z promocją zastosowania wełny mineralnej w izolacji domów mieszkalnych, budynków użyteczności publicznej i przemysłowych.

Termomodernizacja może być - i w wielu przypadkach jest - ważnym elementem twórczego aktu architekta decydującego o formie bryły budynku i użyciu materiałów izolacyjnych. Wełna mineralna zapewnia ochronę cieplną, akustyczną i ogniową. Istnieje jednak jeszcze estetyczny aspekt jej zastosowania na elewacji budynków mieszkalnych, przemysłowych i użyteczności publicznej.

Celem konkursu "Sztuka Izolacji" jest pokazanie możliwości twórczego użycia produktów izolacyjnych z wełny mineralnej w budownictwie. Unikalne i wykraczające poza schemat zastosowania wełny mineralnej, muszą być zauważane i promowane. Takie zadanie postawił przed konkursem “Sztuka Izolacji” Zarząd Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej ogłaszając pierwszą edycję konkursu “Sztuka Izolacji”.  Konkurs adresowany jest do architektów, biur projektowych oraz inwestorów decydujących o kształcie ocieplonej elewacji.

Przy ocenie uwzględniane będą inżynierskie, technologiczne i estetyczne sposoby wykorzystania właściwości produktów izolacyjnych z wełny mineralnej.

Główna nagroda to 10 000 zł (łącznie 15 000 zł oraz statuetki i dyplomy) oraz szeroka promocja nagrodzonego budynku w mediach.

Sztuka Izolacji, TermoEko - konkursy Miwo - zdjęcie 2Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Miwo jest również organizatorem konkursu “TermoEko“ na najlepszą termomodernizację budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej z użyciem wełny mineralnej.

Pierwsza edycja konkursu to wybór najlepszych realizacji termomodernizacyjnych z wykorzystaniem wełny mineralnej, wykonanych i przekazanych do użytku do końca 2004 roku. Celem konkursu jest pokazanie możliwości i efektów użycia produktów izolacyjnych z wełny mineralnej w ramach termomodernizacji budynków oraz maksymalne wykorzystanie jej walorów w zakresie: mikroklimatu wnętrz, ochrony akustycznej, ochrony ogniowej i ochrony cieplnej.

Nagrody i wyróżnienia (łącznie 10 000 PLN oraz dyplomy i pamiątkowe statuetki) przyznawane będą przez sąd konkursowy złożony ze specjalistów, za wyróżniającą się jakość oraz efekt uzyskany poprzez zastosowanie wełny mineralnej i technologiczny sposób wykorzystania właściwości produktów.

Patronat medialny nad konkursami objęły: Architektura Murator, Rzeczpospolita, Kalejdoskop Budowlany i portal internetowy www.e-izolacje.pl

Patronat merytoryczny zapewniają: Stowarzyszenie Architektów Polskich, Instytut Techniki Budowlanej, Narodowa Agencja Poszanowania Energii i Fundacja Poszanowania Energii.

Prace do konkursów "Sztuka Izolacji" i “TermoEko“ należy składać do końca marca 2005 roku. Szczegółowy regulamin do wglądu w siedzibie biura Stowarzyszenia lub w formie skróconej na stronach www.miwo.pl

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Miwo

Polecamy Ci również

Zobacz także