Szary styropian dla ciepłych fundamentów

Ciepły dom
Brak izolacji fundamentów budynku może wiązać się z koniecznością remontu wilgotnych lub zagrzybionych ścian.

Styropian szary jest jednoznacznie kojarzony z budownictwem energooszczędnym i pasywnym. Ale właściwa termoizolacja ścian i dachu to za mało. Bez odpowiedniego docieplenia fundamentów, nie można mówić o  energooszczędności.

Swisspor HYDRO lambda, to nowoczesne płyty szarego styropianu, o obniżonej nasiąkliwości wody, produkowane metodą wtrysku do formy. Technologia produkcji nadaje płytom właściwości i wygląd, nieporównywalny do tradycyjnych płyt styropianowych. Wszystkie płyty HYDRO lambda są frezowane, cechuje je również  idealna geometria oraz o wiele bardziej spoista powierzchnia niż w przypadku popularnych na rynku styropianów produkowanych metodą cięcia z bloku.

HYDRO lambda jest  jednym z pierwszych szarych styropianów, przeznaczonych specjalnie do izolacji fundamentów. Na tle innych materiałów do izolacji fundamentów, HYDRO Lambda wyróżnia się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi. Zadeklarowana wartość współczynnika lambda wynosi λd  0,031 [W/mK]. Z tego względu, HYDRO Lambda jest zalecany do budownictwa pasywnego i energooszczędnego, co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Oprócz doskonałych parametrów termoizolacyjnych, HYDRO Lambda charakteryzuje się optymalnie dobraną dla fundamentów wytrzymałością na ściskanie CS(10) ≥ 100 [kPa], oraz obniżoną nasiąkliwością ≤ 3,5 [%]. Stosowanie materiałów o wyższej wytrzymałości na ściskanie, przy fundamentach o głębokości do  3,5 metra,  jest znacznie droższe i zupełnie nieuzasadnione względami technicznymi.  

Przebywając w wilgotnym środowisku jakim jest grunt, HYDRO dren zachowuje lepsze właściwości termoizolacyjne niż płyty cięte z bloku.

Warto podkreślić, jak ważne jest zaizolowanie fundamentów przeznaczonym do tego celu, specjalistycznym produktem. W przypadku fundamentów, wady niewłaściwie dobranego materiału ujawniają się najczęściej po kilku latach. Naprawa jest trudna, kosztowna i zwykle wiąże się z koniecznością remontu wilgotnych lub zagrzybionych ścian.

Wprowadzenie na rynek hydrofobowych płyt HYDRO lambda, uzupełniło istotną lukę w ofercie styropianów szarych. Teraz szarym styropianem o lepszej izolacyjności, można ocieplić każdą część budynku od fundamentu po dach. HYDRO lambda posiada certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

Lista certyfikowanych sprzedawców internetowych

Więcej informacji na stronie www.lambda.swisspor.pl

SWISSPOR Polska to wywodzący się ze Szwajcarii, europejski producent termoizolacji i hydroizolacji. W Polsce posiada 4 fabryki styropianu, fabrykę papy oraz trzy  linie produkcyjne warstwowych płyt do termoizolacji dachów płaskich, oferowanych pod nazwą Biterm. W ofercie spółki znajduje się również chemia budowlana w postaci mas bitumicznych oraz  klejów i mas uszczelniających. Swisspor Polska, jako jedyny producent na rynku polskim dostarcza kompletne systemy termo- i hydro- izolacji dachów płaskich oferowane pod nazwą THERMOFLAT®.

 

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także