System ścienny Solbet Perfekt

System ścienny Solbet Perfekt

ściana warstwowaSystem SOLBET Perfekt zastosowany w ścianie warstwowej
System Solbet umożliwia również wykonanie ścian z dodatkową izolacją termiczną. Do tego typu konstrukcji dedykowane są bloczki Solbet OPTIMAL, natomiast izolację termiczną budynku wykonuje się ze styropianu lub wełny mineralnej. Dokładność wykonania bloczków linii OPTIMAL jest bardzo duża i umożliwia murowanie na cienką spoinę, łatwiejsze niż na zwykłą zaprawę, dzięki czemu również mniej wilgoci jest wprowadzane do budynku. Dopuszczalne jest także zastosowanie zwykłej zaprawy Solbet. Parametry wiążące i wytrzymałościowe zaprawy w murze są dopasowane parametrami do elementów murowych Solbet. Ściana warstwowa wymaga wykonania i zamocowania izolacji termicznej. Konieczne jest też użycie mechanicznych łączników w postaci kołków mocujących. Pozostałe wykończenie powierzchni można wykonać za pomocą tynków Solbet, które nadają się do malowania farbami mineralnymi i mogą być też barwione w masie.

Zastosowanie produktów systemu SOLBET Perfekt do innych części budynku
Produkty chemii budowlanej Solbet stosuje się nie tylko w połączeniu z elementami murowymi Solbet. Można wykorzystać je w połączeniu z innymi podłożami i w innych elementach budynku. Na przykład zaprawę zwykłą można zastosować do murowania bloczków betonowych ścian fundamentowych.

Prace wykończeniowe
Oprócz tynkowania, stosuje się wykończenie ścian za pomocą glazury. Do tego rodzaju prac dedykowane są zaprawy klejowe Solbet Gabit W i Gabit Super. Na precyzyjnie wykonane ściany z elementów murowych Solbet przykleja się bezpośrednio płytki. Należy jedynie zagruntować ścianę w miejscu przyklejania płytek. Płytki przykleja się łatwo, równo i na cienką warstwę kleju.

Wykonanie posadzki
Do systemu należy również betonowy podkład posadzkowy. Jest to produkt uzupełniający i znajduje zastosowanie w połączeniu z zaprawami klejącymi do glazury i terakoty. Pełna systemowa oferta perfekcyjnie dopasowanych produktów na pewno nie tylko ułatwi inwestorom wybór materiałów, usprawni projektowanie, ale także uprości wykonawstwo. To również gwarancja bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników procesu budowy: inwestorów, projektantów i wykonawców.

 

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Solbet

Polecamy Ci również

Zobacz także