System "i3" - przełom w montażu okien

Firma illbruck producent materiałów i systemów uszczelniających, podczas targów Dom i Instaltech w Kielcach, przeprowadziła szkolenia z zakresu zastosowania systemów uszczelnień okien i drzwi.

System Prezentacja skierowana była do architektów, producentów okien, montażystów oraz inwestorów indywidualnych. Zainteresowani zapoznali się z metodami prawidłowego zabezpieczenia połączenia okien z murem, za pomocą systemu montażu i uszczelniania okien "i3".

Termin i miejsce
Szkolenie odbyło się podczas Targów DOM i INSTAL - TECH w Kielcach w dniach 9 i 10  kwietnia (sobota - 11.00/11.45 i 13.15/14.00 oraz niedziela - 12.00/12.45 i 14.00/14.45) w sali konferencyjnej pawilonu "C".  Indywidualne konsultacje ze specjalistami i przedstawicielami firmy illbruck odbywały się na stoisku numer 23.

O systemie "i3"
Podstawowym założeniem systemu „i3” jest zasada „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”. Składa się z trzech warstw:

  • zewnętrznej - ochrony przed wpływem czynników atmosferycznych. Warstwa ta charakteryzuje się trwałą szczelnością na gwałtowne opady a równocześnie umożliwia dyfuzję pary wodnej. W jej skład wchodzą takie produkty jak: taśma rozprężna illmod lub folia paroprzepuszczalna albo folia paroprzepuszczalna elastyczna,
  • środkowej - pomiędzy ościeżnicą okna i ścianą. Warstwa jest wypełniona materiałem termoizolacyjnym i wyciszającym - pianką pistoletową,
  • wewnętrznej - której zadaniem jest oddzielenie klimatu panującego na zewnątrz od klimatu pomieszczenia. Warstwa jest hermetyczna i nie pozwala na dyfuzje pary wodnej w takim stopniu jak zewnętrzna. W skład tej warstwy wchodzą: taśma illbruck Butyl Vlies Duo lub folia paroszczelna albo folia paroszczelna elastyczna, ewentualnie Perennator silikon szklarski i do połączeń okiennych.

Niezależnie od materiału, z którego wykonana jest ościeżnica inwestor lub wykonawca może sam zadecydować, które produkty systemu "i3" zostaną zastosowane. Do korzyści wynikających z zastosowania systemu należą miedzy innymi:

  • zabezpieczenie przed niekontrolowanymi stratami ciepła i zmniejszenie rocznych kosztów ogrzewania,
  • podniesienie komfortu mieszkania związanego z suchymi spoinami - czyli eliminacja za-
    grzybienia i zapobieganie alergiom,
  • zapewnienie lepszej izolacji akustycznej i termicznej.

Więcej o Targach
Więcej o firmie illbruck

Organizator: illbruck Systemy Uszczelnień Sp. z o.o.
31-234 Kraków, Ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 13,  tel; (12) 665 33 08
http://www.illbruck.pl/

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Zdjęcia: illbruck

Polecamy Ci również

Zobacz także