System budowy Solbet

System budowy Solbet

Dzisiejsze technologie budowania są nieustannie udoskonalane i rozwijane. Coś, co kiedyś wydawało się niemożliwe do zrealizowania, w obecnych czasach staje się zaskakujące proste. Budowanie systemowe pozwala na budowanie szybkie, precyzyjne i pod wieloma względami oszczędne.

Postęp prac na budowie niewątpliwie jest dyktowany technologią, w jakiej inwestor zdecydował się wznieść swój dom. Warto uświadomić sobie, że wybór technologii ma znaczny wpływ na tempo prac przy budowaniu.

System jednej warstwy
Od ponad 10 lat, obok tradycyjnego w Polsce budowania warstwowego, opracowywany jest i testowany sposób budowania ścian jednowarstwowych. Ściana jednowarstwowa powstaje przy użyciu odpowiedniego rodzaju materiałów ściennych, który spełni normy stawiane tej technologii. Materiał do budowy powinien spełniać funkcje nośną i izolacyjną - wtedy jedna warstwa nie wymaga dodatkowego ocieplenia, ponieważ jest wystarczająco energooszczędna. Jednym ze sposobów na zbudowanie ściany jednowarstwowej jest użycie bloczków SOLBET Ideal w połączeniu z zaprawą klejową SOLBET do cienkich spoin i innymi elementami murowymi w postaci nadproży, kształtek U oraz płytek. Te elementy użyte do murowania zgodnie z zaleceniami producenta pozwalają na zbudowanie jednorodnej, gładkiej ściany o bardzo dobrych parametrach cieplnych.

bloczki ścienne ściana jednowarstwowa

budowa ściany budowa ściany jednowarstowej

ściany domu montaż nadproża

gotowe nadproża więźba dachowa

Taka ściana wymaga już tylko otynkowania. SOLBET, w ramach oferowanego przez siebie Systemu SOLBET Perfekt, poleca tynki mineralne (m.in.: Terazyt, Terazyt S, Terazyt S Kornik, Terazyt S Baranek), które precyzyjnie łączą się z powierzchnią ściany z betonu komórkowego. Otynkowana ściana wymaga jedynie pomalowania – według preferencji inwestora. Tynkować też można tynkami barwionymi w masie.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także