Świadectwa energetyczne - kampania informacyjna

Trwa ogólnopolska kampania prowadzona przez BuildDesk Polska. Celem akcji jest przygotowanie społeczeństwa i specjalistów do zmian, jakie niesie za sobą wchodzące w życie od 1 stycznia 2009 rozporządzenie, zakładające m.in. obowiązkowe certyfikaty energetyczne.

świadectwa energetyczne - kampania informacyjnaW ramach kampanii eksperci BuildDesk biorą udział w Europejskich Dniach Oszczędzania Energii, Seminarium - Architektura i budownictwo, konferencji Energooszczędność w budownictwie oraz Spotkaniach architektów.  Imprezy odbywają się na terenie całego kraju i są przeznaczone w szczególności dla architektów, konstruktorów, instalatorów oraz inwestorów takich jak developerzy, przedstawiciele samorządów czy dostawcy rozwiązań mających wpływ na energooszczędność w budownictwie.

"Naszą misją jest promocja budownictwa energooszczędnego oraz uzasadnionych ekonomicznie rozwiązań efektywnych energetycznie. Chcemy zwrócić uwagę specjalistów na problem certyfikatów energetycznych. Udział w najważniejszych konferencjach oraz organizacja spotkań na temat energooszczędności, daje nam możliwość bezpośredniego kontaktu z zainteresowanymi osobami. Przekazujemy im międzynarodowe doświadczenia i wiedzę, którą sami wykorzystujemy jako doradcy w zakresie strategii oszczędzania energii" – mówi Piotr Pawlak, Dyrektor Zarządzający BuildDesk Polska.

Najbliższe spotkanie z przedstawicielami BuildDesk Polska odbędzie się w dniach 4-8 listopada 2008r. podczas VII Europejskich Dni Oszczędzania Energii we Wrocławiu. Wezmą oni udział w panelu IV Jakość energetyczna budynków, gdzie przedstawiona zostanie prezentacja dotyczącą możliwości obniżania kosztów eksploatacji budynku w świetle wchodzącej w życie dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynku.

Natomiast 28 listopada w Zielonej Górze obędzie się Seminarium „Architektura i budownictwo”, którego celem jest umożliwienie architektom, projektantom i inwestorom zapoznania się z nowymi technologiami, rozwiązaniami technicznymi i ekonomicznymi. "Podczas seminarium będziemy patrzeć na temat energooszczędności oraz ekologii przez pryzmat rachunku ekonomicznego i przedstawimy założenia zarówno auditingu jak i certyfikacji energetycznej" – dodaje Pawlak.

BuildDesk Polska jest też współorganizatorem cyklu "Spotkania Architektów", które odbędą się 5 listopada w Lublinie oraz 27 listopada w Toruniu.

Terminy
Więcej informacji oraz kalendarium planowanych imprez można znaleźć na stronie internetowej www.BuildDesk.pl

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: BuildDesk

Polecamy Ci również

Zobacz także