Styropmin – Medal Europejski

Medal Europejski to rekomendacja wystawiana przez Business Centre Club oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej wyróżnionym wyrobom i usługom. W październiku 2004 roku jednym z nagrodzonych tym prestiżowym wyróżnieniem przedsiębiorstw została firma Styropmin.

Styropmin – Medal Europejski - zdjęcie 1

Styropmin to przedsiębiorstwo, które powstało na drodze naturalnego rozwoju w 1993 roku, wyłaniając się z zupełnie innego rodzaju działalności. Założyciel firmy wraz z synem produkowali styropian na własne potrzeby, wykorzystując go podczas przeprowadzania robót budowlanych. Zainteresowanie surowcem, którego nadmiaru nie potrafili do końca wykorzystać było tak duże, że wkrótce produkcja styropianu stała się celem priorytetowym. W ten sposób powstała firma, która dziś jest jednym z pięciu największych polskich producentów styropianu – należy do niej około 8 proc. rynku krajowego i jest liderem w swojej branży na terenie województwa mazowieckiego. W październiku 2004 dynamiczny rozwój i całokształt działalności firmy został doceniony i przedsiębiorstwo odznaczono prestiżowym wyróżnieniem Medalu Europejskiego.

Od 2000 roku w półrocznych odstępach odbywają się dwie równoprawne edycje Medalu Europejskiego - dla wyrobów i dla usług. Nominowany wyrób lub usługa muszą spełniać wymagane prawem normy, mieć odpowiednie licencje, patenty itp. Istotna jest także dynamika rozwoju firmy i jej zaangażowanie w procesy dostosowawcze do wymogów Unii Europejskiej. Wyróżnienie to jest formą wspierania polskich firm, które potrafią docenić korzyści wynikające z członkostwa w Unii Europejskiej.

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Zdjęcia: Styropmin

Polecamy Ci również

Zobacz także