Stropodach – lżejszy i cieplejszy

Stropodach – lżejszy i cieplejszy

Szybka izolacja stropodachu (rys. 4)

szybka izolacja stropodachu

opis warstw: 1. paroizolacja, 2. Leca® KERAMZYT izolacyjny L w workach, 4. szlichta cementowa na papierze woskowanym, 6. bitumiczne pokrycie dachu

Zielony dach z izolacją termiczną keramzytu (rys. 5)

Zielony dach z izolacją termiczną keramzytu

opis warstw: 1. paroizolacja, 2. Leca® KERAMZYT izolacyjny L, 7. warstwa spadkowa, hydroizolacja, izolacja przeciw korzeniom z Leca® KERAMZYTU budowlanego w geotkaninie (jako drenaż)

Stropodach wentylowany

Oddzielną grupę stanowią stropodachy wentylowane. To również rodzaj stropodachu płaskiego, w których na ostatnim stropie wykonuje się ścianki ażurowe, a pomiędzy nimi układa się izolację termiczną. Na ściankach montuje się korytkowe płyty dachowe, a na nich bitumiczne pokrycie dachu. Przestrzeń pomiędzy płytami dachowymi a izolacją jest wentylowana, co dodatkowo pozwala na okresowe przesuszanie izolacji. Również w takim stropie izolację z żużla można zamienić na lekki i ciepły Leca® KERAMZYT. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest porowata i ścierna zewnętrzna struktura granulek keramzytu, która zniechęca szczury, myszy, ptaki i owady do gniazdowania w takiej izolacji.

Izolacja stropodachu wentylowanego (rys. 6)

izolacja stropodachu wentylowanego

opis warstw: 1. paroizolacja, 2. Leca® KERAMZYT izolacyjny L, 5. płyty korytkowe, 6. bitumiczne pokrycie dachu

W remontach budynków Leca® KERAMZYT sprawdza się również jako wypełnienie i izolacja:  stropów, podłóg na gruncie, w drenażach oraz wielu innych rozwiązaniach.

 


 

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Weber Leca

Polecamy Ci również

Zobacz także