Soudal Przedsiębiorcą Roku 2011

Soudal Przedsiębiorcą Roku 2011

przekazanie nagrodyTytuł "Przedsiębiorca Roku 2011" przyznano firmie Soudal NV. Międzynarodowy konkurs zorganizował Ernst & Young – nagrodzono dynamicznie rozwijające się firmy za ich innowacyjność, skuteczność strategii oraz nowoczesny styl zarządzania. Nagrodę specjalną z rąk Premiera Belgii, Yvesa Leterme otrzymał również założyciel koncernu Soudal – Vic Swerts.

Soudal jest  największym światowym producentem pianek poliuretanowych oraz czołowym dostawcą uszczelniaczy i klejów dla profesjonalistów i użytkowników indywidualnych. W 2010 r. firma osiągnęła obroty na poziomie 350 milionów euro. Holding dostarcza materiały chemii budowlanej na potrzeby 110 rynków świata. Produkty są wytwarzane na czterech kontynentach, przez ponad 1300 pracowników.
Na polskim rynku Soudal działa od 15 lat, a polskie spółki zależne należą do najszybciej rozwijających się w całej grupie. Aktualnie w naszym kraju działają trzy niezależne firmy, w których łącznie zatrudnionych jest ponad 250 osób. W Czosnowie Mazowieckim pod Warszawą siedzibę mają: Soudal Sp. z o.o. zajmująca się dystrybucją w Polsce oraz Soudal Services koordynująca działania na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej, w całej Rosji, a także w wybranych krajach azjatyckich. W Pionkach pod Radomiem mieści się najnowocześniejszy w holdingu zakład produkcyjny - Soudal Manufacturing, skąd pochodzi większość pian, silikonów i innych mas uszczelniających sprzedawanych w tym regionie Europy. Firma Soudal od początku swojej działalności stawiała na innowacyjne rozwiązania technologiczne, wyprzedzające potrzeby klientów. Strategia ta odniosła duży sukces. W tym roku Soudal po raz czwarty wyróżniony został Budowlaną Marką Roku – prestiżowym tytułem opartym na badaniach preferencji wykonawców.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także