Soudal promuje Polskę

Belgijska firma Soudal działająca na polskim rynku od 8 lat, aktywnie angażuje się w promocję kontaktów handlowych między Polską a Belgią. W październiku grupa przedstawicieli Belgian DIY Association odwiedziła Polskę, aby przekonać się jakie możliwości oferuje polski rynek po wejściu do Unii Europejskiej. Od strony merytorycznej, pomocy misji BDA udzieliły Ambasada Królestwa Belgii i firma Soudal.

Belgian DIY Association już od kilku lat systematycznie organizuje wyjazdy studyjne swoich członków do różnych krajów. Podstawowym założeniem wyjazdów studyjnych jest przybliżenie specyfiki rynków poszczególnych państw i regionów oraz poznanie najważniejszych uczestników lokalnego rynku.

spotkanie SoudalCelem misji nie jest nawiązanie bezpośrednich kontaktów handlowych, lecz poszerzenie wiedzy członków BDA na temat organizacji dystrybucji materiałów budowlanych. W przyszłości wiedza ta niewątpliwie zaprocentuje większym zainteresowaniem przedsiębiorców z UE polskim rynkiem.

Polskę odwiedziło 40 belgijskich przedsiębiorców branży DIY. Soudal podzielił się z gośćmi wiedzą i doświadczeniami zdobytymi przez 8 lat funkcjonowania na polskim rynku. Przedstawiciele BDA zapoznali się z bussiness case study, zaprezentowanym przez Prezesa Soudal Sp. z o.o. - Piotra Drzewowskiego. Goście z BDA brali również udział w spotkaniach z przedstawicielami największych dystrybutorów segmentu DIY w Polsce (Castorama, Grupa Polskie Składy Budowlane, Leroy Merlin, NOMI, Platforma i Praktiker). Prezentacje profilu i możliwości wizytowanych firma ugruntowały panujące wśród belgijskich przedsiębiorców przekonanie o wysokim poziomie produktów i usług dostępnych na polskim rynku. „Polska po 1 maja jest atrakcyjnym partnerem handlowym dla belgijskich kontrahentów. Wysoki stały wzrost PKB, prawie 40 mln potencjalnych konsumentów i duże szanse na pomoc UE na unowocześnienie infrastruktury technicznej sprawiają, że pierwszy rekonesans gospodarczy po rozszerzeniu Unii BDA przeprowadziła właśnie w Polsce. Staraliśmy się, jak najpełniej zaprezentować naszym gościom możliwości polskiego sektora DIY i podzielić się własnymi pozytywnymi doświadczeniami na tym rynku” – mówi Piotr Drzewowski, Prezes firmy Soudal Sp. z o.o.

Belgian DIY Association to organizacja zrzeszająca producentów i dystrybutorów branży DIY (Do It Yourself). Belgian DIY Association powstała w 1999 roku i zrzesza 140 członków. Zajmuje się promocją branży DIY wśród konsumentów, aktywizacją kontaktów między sektorem handlowym i produkcyjnym. Synchronizuje działania przemysłu, hurtu i detalu mające na celu opracowanie technologii i produktów najbardziej potrzebnych na rynku.

 

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Soudal

Polecamy Ci również

Zobacz także