SIPUR w I kwartale 2015 roku

SIPUR w I kwartale 2015 roku

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR SIPUR w I kwartale 2015 r.

Targi Technologii IzolacyjnychSIPUR (Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR) po raz kolejny uczestniczył w lutym w Targach IZOLACJE 2015, które objął patronatem honorowym.
Targi odbyły się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu i miały na celu prezentację produktów i technologii z zakresu techniki izolacyjnej, przyczyniającej się do wzrostu efektywności energetycznej budynków mieszkalnych i przemysłowych, pomniejszeniu strat cieplnych, ochrony środowiska. W tym samym czasie odbyły się 8. Targi Budowlane SIBEX oraz 5. Targi Wyposażenia Wnętrz SilesiaINTERIOR. 

Targi BudmaBUDMA 2015, 10-13 marca, Poznań

Jak co roku SIPUR uczestniczył w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2015, których był partnerem branżowym.
Podczas Targów BUDMA, CBS, Glass oraz WinDoor-tech, swoją ofertę zaprezentowało 1.000 firm z 33 krajów świata. Ekspozycje Wystawców odwiedziło blisko 50.000 gości: architektów, wykonawców, handlowców i inwestorów. Na stoiskach pokazano ponad 200 rynkowych nowości, a eksperci i zaproszeni goście wygłosili kilkaset prelekcji na ponad 100 konferencjach, seminariach i prezentacjach dotyczących najważniejszych zagadnień dla branży budowlanej.
Na zdjęciu od lewej pan Michał Kawa, członek zarządu SIPUR, pani Małgorzata Gradziuk oraz pan Michał Kalinowski, prezes zarządu związku.

Budma 2015

Działania edukacyjne skierowane do obecnych i przyszłych profesjonalistów branży budowlanej
W I kwartale br. kontynuowano spotkania przedstawicieli „SIPUR” z inżynierami i technikami budownictwa realizując misję związku, która obejmuje m.in. aktywne krzewienie wiedzy o najnowszych technologiach i produktach wśród projektantów i wykonawców dla budowy i rozwoju świadomości najbardziej efektywnych rozwiązań, możliwych dzięki izolacjom poliuretanowym.
28 stycznia br. miała miejsce prezentacja nt. cech i zastosowań poliuretanu do izolacji cieplnej w budownictwie zgodnie z hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ” dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa we Wrocławiu, koło nr 1 przy Politechnice Wrocławskiej, 12 lutego dla PZITB w Szczecinie, a 26 marca  w Rzeszowie.
Kontakt ze studentami wyższych uczelni technicznych jest ważną częścią programu edukacyjnego związku kierowanego do przyszłych profesjonalistów w obszarze budownictwa. 4 marca br. przeprowadzono prezentację dla studentów budownictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (dawna Politechnika Szczecińska).

Konferencja IZOLACJE 2015SIPUR objął patronat merytoryczny nad Konferencją IZOLACJE 2015 (Warszawa, 9-10 kwietnia)
Kierunki rozwoju izolacji a wyzwania budownictwa niskoenergetycznego to główny temat Konferencji IZOLACJE 2015 zorganizowanej w Warszawie przez Grupę MEDIUM w hotelu Radisson Blu Centrum.
Dwudniowe spotkanie zostało podzielone na sesje tematyczne, w ramach których zostaną omówione najważniejsze aspekty związane z materiałami i technologiami izolacyjnymi wykorzystywanymi w budownictwie. Konferencja organizowana jest z myślą o projektantach i architektach, a także osobach na co dzień zajmujących się wszelkiego rodzaju izolacjami. Jej tematyka adresowana jest również do przedstawicieli instytucji branży budowlanej, instytutów naukowo-technicznych oraz stowarzyszeń branżowych. Obecni będą także przedstawiciele producentów materiałów izolacyjnych i firm wykonawczych, którzy przede wszystkim kreują rzeczywistość rynkową branży izolacyjnej.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: SIPUR

Polecamy Ci również

Zobacz także