SIPUR dla przyszłych profesjonalistów

SIPUR dla przyszłych profesjonalistów

SIPUR konsekwentnie realizuje długoterminowy program edukacyjny skierowany do studentów, uczniów techników budowlanych i szkół ponadgimnazjalnych oraz inżynierów i techników budownictwa. Jego podstawowym celem jest zapoznanie w nowoczesny i ciekawy sposób obecnych i przyszłych profesjonalistów z zaletami wyrobów izolacyjnych z poliuretanu, zgodnie z hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”.

poliuretan - edukacja

 Prezentacja dla Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki

28 maja br. w trakcie spotkania na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki zaobserwowaliśmy, że studenci Wydziału Budownictwa są bardzo otwarci na nowe opcje i realne alternatywy wobec obecnie stosowanych materiałów izolacyjnych i z zainteresowaniem uczestniczyli w prezentacji na temat poliuretanu – najlepszego pod względem izolacyjności cieplnej materiału w budownictwie (izolacje techniczne, natryski, płyty w okładzinach elastycznych i bez okładzin). Przestawione zostały parametry materiałów izolacyjnych w świetle nadchodzących zmian przepisów dotyczących wyrobów budowlanych. Przedmiotem ożywionej dyskusji był bardzo popularny obecnie trend w budownictwie opierający się na maksymalnej energooszczędności nowoprojektowanych i wznoszonych budynków.

W maju na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Uniwersytecie Przyrodniczym w Katowicach

16 maja br. podczas prezentacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie 60 studentów wydziału nauk technicznych kierunku budownictwo poznało tematykę związaną z izolacjami poliuretanowymi, ich cechami i zastosowaniami. Młodzi uczestnicy spotkania wykazali się dużą otwartością i zainteresowaniem, poszukując tematów przyszłych prac magisterskich, czy dyplomowych i z ciekawością zapoznali się z możliwościami prowadzenia badań tego nowoczesnego i oferującego najwyższe parametry izolacyjne materiału budowlanego, jakim jest poliuretan.

7 maja br. odbyła się prezentacja SIPUR na Uniwersytecie Przyrodniczym w Katowicach, podczas której studenci kierunków budownictwo oraz inżynieria środowiska poznali najważniejsze fakty dotyczące budowy i właściwości poliuretanu PUR i PIR, a także zastosowań tego najlepszego pod względem izolacyjności termicznej materiału w budownictwie (izolacje techniczne, natryski, płyty w okładzinach elastycznych i bez okładzin). Uczestnicy prelekcji mieli okazję dowiedzieć się o działalności związku SIPUR i firmach członkowskich, a także zobaczyć na żywo pokaz spieniania (powstawania) poliuretanu.

Na zaproszenie w Zespole Szkół Budowlanych Katowicach

30 kwietnia br. przedstawiciel związku odwiedził Zespół Szkół Budowlanych w Katowicach przy ul. Techników, gdzie na zaproszenie dyrekcji (dziękujemy) zaprezentował ponad 50 uczniom i ich nauczycielom najważniejsze fakty dotyczące budowy i właściwości poliuretanu PUR i PIR, a także jego zastosowań w budownictwie (izolacje techniczne, natryski, płyty w okładzinach elastycznych i bez okładzin). Uczestnicy spotkania zobaczyli na żywo pokaz spieniania (powstawania) poliuretanu, a także zapoznali się z działalnością związku SIPUR i firmami członkowskimi.

SIPUR dla popularnych "Budowlanek" w Kaliszu i Łodzi

10 kwietnia i 24 kwietnia br. odbyły się dwie prezentacje dla uczniów i nauczycieli w Zespołach Szkół Ponadgimnazjalnych (popularnych „Budowlankach”) w Kaliszu i Łodzi. Uczestnicy prelekcji mieli okazję dowiedzieć się o budowie i właściwości poliuretanu PUR i PIR, a także jego zastosowaniach w budownictwie (izolacje techniczne, natryski, płyty w okładzinach elastycznych i bez okładzin). Omówiono także działalność związku SIPUR i firm członkowskich.

O poliuretanie dla studentów architektury WSH we Wrocławiu

7 kwietnia br. studenci Wydziału Architektury WSH we Wrocławiu zapoznali się ze związkiem SIPUR i firmami członkowskimi oraz budową i właściwościami poliuretanu PUR i PIR, a także podstawowymi zastosowania w budownictwie tego najefektywniejszego materiału izolacyjnego (izolacje techniczne, natryski, płyty w okładzinach elastycznych i bez okładzin).

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania, prosimy o kontakt.
Alina Kowalska, Biuro SIPUR, e-mail: biuro@sipur.pl, tel. kom. 601 307 071
Maciej Kubanek, Sekretarz Generalny, e-mail: kubanek.maciej@gmail.com; tel. kom. 792 208 623

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: SIPUR

Zdjęcia: BASF

Polecamy Ci również

Zobacz także