Ściany szkieletowe tłumiące hałas

Hałas odkurzacza – około 80 decybeli, głośna muzyka – 90 decybeli, dźwięk skrzypiec nawet ponad 100 decybeli – te wszystkie dźwięki docierające zza ściany, mogą mieć natężenie wyższe nawet niż uliczny szum. Długotrwałe przebywanie w środowisku o zbyt wysokim natężeniu hałasu powoduje, że spada nasza wydajność i zadowolenie z życia.

cicha sypialniaNowoczesny apartamentowiec, mieszkanie w wielkiej płycie, loft, dom za miastem - wiele osób stoi przed dylematem, jaki typ mieszkania wybrać, aby czuć się w nim jak najlepiej. Niezależnie od rodzaju budownictwa i miejsca zamieszkania, marzymy przede wszystkim o spokojnym i cichym miejscu, w którym wypoczynku nie będzie zakłócać głośna muzyka, kłótnie sąsiadów, odgłosy zrzucanych do komory zsypowej szklanych butelek czy trzaskające drzwi.
Na szczęście nasz wpływ na to, jak ciche będzie nasze mieszkanie nie kończy się na etapie kupna mieszkania czy domu. Na rynku materiałów budowlanych jest szereg produktów pomagających w wyciszaniu ścian mieszkań.

System ścian szkieletowych Piano
W ostatnich latach coraz więcej uwagi poświęca się pracom nad systemami, izolującymi akustykę pomieszczeń i obszarów szczególnie zagrożonych hałasem. Ich wynikiem są zarówno ogromne ekrany akustyczne montowane przy autostradach, jak i ścianki izolujące przenikanie dźwięków, dobiegających z sąsiednich pomieszczeń.

profil do ścian szkieletowychFirma Knauf proponuje inwestorom i architektom szereg różnych rozwiązań pozwalających uzyskać komfortową izolacyjność akustyczną. Najnowszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest system ścian szkieletowych Piano. Najsłabiej izolującym dźwięki elementem zwykłych ścianek działowych są profile stalowe, ponieważ przenoszą one fale akustyczne z jednej strony przegrody na drugą. W systemie Piano problem ten został wyeliminowany poprzez zastosowanie specjalnych profili MW o sprężystej konstrukcji, znacznie ograniczającej przenoszenie drgań z jednej strony na drugą. Redukcja przenoszenia hałasu w porównaniu ze standardowymi profilami CW wynosi od 2 do 3 dB, co bezpośrednio przekłada się na poczucie komfortu oraz ciszę. Również wchodząca w skład systemu Piano płyta gipsowo-kartonowa ma zwiększoną elastyczność, przez co ma lepsze parametry izolacyjności akustycznej. Kompleksowe i prawidłowe zastosowanie systemu Piano chroni przed przenikaniem niepożądanych dźwięków i odgłosów, a nam zapewnia ciszę i dobry wypoczynek we własnych czterech ścianach.

 

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Knauf

Polecamy Ci również

Zobacz także