Rozwój działalności w Europie

Kolonia – 9 lutego 2009 r. – zgodnie ze swoją międzynarodową strategią rozwoju Tremco illbruck International GmbH ogłosiła, że nabyła Karochemie AG, wiodącego dostawcę materiałów uszczelniających na rynki budowlane w Szwajcarii i Lichtensteinie.

Roczne obroty Karochemie w 2008 r. wyniosły około 15,5 miliona franków szwajcarskich. Szwajcarska firma zarejestrowana jest w Baar, gdzie ma swoją siedzibę, a jej przedstawicielstwo ds. handlowych mieści się w Crissier. Oczekuje się, że nabycie doprowadzi do wzmocnienia pozycji rynkowej z korzyścią dla obu firm oraz klientów rozszerzonej grupy.
„Dzięki nabyciu Karochemie zyskujemy wsparcie ze strony bardzo kompetentnego partnera. Fuzja ta pozwoli na wzmocnienie naszej obecności na rynkach Szwajcarii i Lichtensteinu powiedział Reiner Eisenhut, prezes i dyrektor zarządzający Tremco illbruck International. – Karochemie ma doskonałą sieć dystrybucji i głęboką wiedzę w dziedzinie technologii uszczelnień, która pomoże nam pozyskać nowych odbiorców dla produktów Tremco illbruck. Klienci mogą jedynie skorzystać z połączenia dużej firmy z wysokiego poziomu ekspertem.”

Na temat Tremco illbruck
Tremco illbruck jest wiodącym dostawcą uszczelnień do okien, elewacji, izolacji szklanych i zabezpieczeń przeciwpożarowych. Dodatkowo sprawdzone technologie i szeroka wiedza ekspercka stosowane są w dziedzinie impregnacji, uszczelnienia pokryć dachowych i podłóg. Tremco illbruck dostarcza na rynek europejski wysokiej jakości produkty pod takimi markami jak Tremco, illbruck, Perennator i Nullifire.
Pięć ośrodków specjalizujących się w konkretnych produktach – w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Holandii – tworzy wydajną, międzynarodową platformę służącą innowacyjności w różnych grupach produktów.
Tremco illbruck International zatrudnia około 1000 osób w 19 krajach. Jest ona częścią Tremco Inc. (USA), jednostki operacyjnej RPM International Inc. (USA).
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.tremco-illbruck.com.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Tremco illbruck

Polecamy Ci również

Zobacz także