Roto Designo

Roto Designo

Roto Designo R8 NE to niskoemisyjne uchylno-obrotowe okno dachowe o zupełnie nowej konstrukcji. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom osiągnięto najlepszy na rynku współczynnik przenikalności cieplnej dla całego okna Uw =  0,84 W/(m²·K).

Nowe okno to nie tylko doskonałe parametry izolacyjne, ale również nowoczesne wzornictwo odpowiadające najnowszym trendom na rynku budowlanym. Dzięki nowej konstrukcji Roto Designo R8 NE poprzez obniżony montaż zostało optymalnie zintegrowane z dachem, co radykalnie poprawiło parametry techniczne i przede wszystkim pozytywnie wpłynęło na optykę. Wyróżnia je również niespotykany dotąd, ergonomiczny kształt od zewnątrz – wszystkie elementy oblachowania zostały zaokrąglone i pozbawione widocznych elementów mocowania (np. wkręty). Nowoczesny charakter podkreśla dodatkowo nowy kolor zewnętrznego oblachowania – antracyt metallic (R703).

Roto Designo R8 NE to takze zmieniony wygląd od wewnątrz. Okno obsługiwane jest za pomocą nowej, masywnej i wielofunkcyjnej klamki umieszczonej - jak zwykle w Roto - u dołu okna. Ekskluzywna forma klamki z optyką „stali szlachetnej” w połączeniu z nowym kształtem profili nadaje oknu solidny i nowoczesny charakter.

Roto Designo - zdjęcie 1

Roto Designo R8 NE to okno uchylno-obrotowe, którego trzy funkcje – obrotowa, uchylna i pozycja do mycia - obsługiwane są jedną klamką. Wszystko to dzięki zastosowaniu okuć obwiedniowych marki Roto. Funkcja obrotowa (rekomendowana do efektywnego wietrzenia pomieszczeń) umożliwia otwarcie skrzydła w 3/4 wysokości ramy, pozwalając na dostęp do otwartego okna w pozycji wyprostowanej. Nad bezpieczeństwem i wygodą użytkowników czuwa dodatkowo 3-szybowy pakiet termoizolacyjny wykorzystujący wyłącznie szkło hartowane. Pakiet objęty jest 15-letnią gwarancją na stłuczenie w wyniku gradobicia. Zewnętrzna szyba dodatkowo została pokryta samoczyszczącą powłoką tytano-dioxidową „Aquaclear”, która pod wpływem promieniowania słonecznego UV wyzwala aktywny tlen na jej powierzchni. Dzięki temu zanieczyszczenia organiczne tracą swoją przyczepność i w czasie deszczu są spłukiwane. Powłoka „Aquaclear“ redukuje napięcie powierzchniowe wody i tym samym przeciwdziała tworzeniu się kropli. W znacznym stopniu ogranicza to konieczność częstego mycia okien. Działanie powłoki „Aquaclear” trwa przez cały okres użytkowania okna.

Roto Designo - zdjęcie 2

Roto Designo R8 NE to także ułatwienia dla dekarzy w zakresie montażu. Kątowniki montażowe, które jak zwykle w Roto są montowane fabrycznie, zostały wydłużone po bokach okna, dając większą stabilizację i pewność  montażu. Standardowo do ramy okna zamocowana jest folia do szczelnego połączenia z paraizolacją oraz blok termoizolacyjny. Zestaw montażowy został wyposażony we wkręty nowej generacji Torx. Montaż zewnętrznego oblachowania i kołnierzy uszczelniających redukuje konieczność stosowania dodatkowych narzędzi do niezbędnego minimum. Te wszystkie rozwiązania skracają czas montażu nawet o 20%.

Roto Designo R8 NE dostępne jest w dwóch wersjach materiałowych - z drewna (H) i PVC (K) w 11 standardowych rozmiarach. Oblachowanie zewnętrzne z aluminium w kolorze antracytowym metallic lub dowolnym RAL. Opcjonalnie dostępne wersje oblachowania z tytan-cynku (TZ) lub miedzi (CU).

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Roto

Polecamy Ci również

Zobacz także