Renowacja zasolonych murów

Mineralit Restauro to system renowacyjnych zapraw tynkarskich do ręcznego lub maszynowego wykonywania renowacyjnej wyprawy tynkarskiej na zasolonych murach wewnątrz oraz na zewnątrz budynków (powyżej poziomu gruntu). Tynk Mineralit Restauro jest szczególnie polecany przy renowacji obiektów zabytkowych, ale również stosowany do typowych prac tynkarskich.

Mineralit Restauro tworzy wyprawę o dużej objętości porów, dzięki czemu może wchłonąć duże ilości soli powstałych w zawilgoconych murach. Składa się z zapraw renowacyjnych o krótkim okresie wiązania i dużej przyczepności do trudnych podłoży.

Warto przeczytać: Zastosowanie i działanie tynków renowacyjnych 

System renowacyjnych zapraw tynkarskich cechuje się zmniejszoną wrażliwością na zróżnicowany stopień chłonności muru (np. przy szerokich spoinach w murach wykonanych z kamienia). Umożliwia wykonanie wyprawy o dużej grubości oraz, co jest ważne przy renowacji, grubość ta może być bardzo zróżnicowana na powierzchni ściany. To produkty specjalne do restaurowania cennych zabytków architektury. Spełniają wymogi stawiane przez WTA (Naukowo-Techniczna Organizację do Spraw Ochrony i Renowacji Zabytków).

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Kabe

Polecamy Ci również

Zobacz także