Renowacja dworku

W dniu 29 września 2005 r. w dworku w Mościbrodach koło Siedlec odbyło się spotkanie inaugurujące nową kampanię wizerunkową fimy Ruukki.  Kampania pod hasłem "Metalmorphosis. Odkryj nowe możliwości metalu." zapoczątkowana została we wrześniu w 21 krajach.

Metalmorphosis – ewolucja Ruukki od producenta stali do dostawcy rozwiązań opartych na metalach - przedstawiona została na przykładzie realizacji wykonanych w różnych krajach Europy: m.in. w Helsinkach, Moskwie, Amsterdamie, Wilnie i Gothenburgu. Na szczególną uwagę zasługuje renowacja dworku w Mościbrodach.

dworek do renowacjirenowacja dworku
 
Ten 200-letni kompleks budynków wymagał gruntownej renowacji. Życzeniem inwestora było, aby po renowacji dworek miał wyrazisty i wytworny wygląd. Postanowiono także, że poddasze będzie użytkowe - do jego doświetlenia zaprojektowano 9 wolich oczek. Ze względu na zabytkowy charakter dworku wszelkie prace i dobór materiałów musiały być prowadzone pod nadzorem i za zgodą konserwatora zabytków. Jako pokrycie wybrano blachę układaną na rąbek stojący. Zaproponowany przez  Ruukki pakiet dachowy w komplecie z akcesoriami i orynnowaniem wysokiej jakości odpowiadał zarówno inwestorowi, jak i  konserwatorowi zabytków. Prace przebiegały szybko i sprawnie, gdyż arkusze blachy były robione ściśle pod wymiar. W efekcie pokrycie dachowe dobrze wkomponowało się w styl dworku i otoczenie, dzięki czemu obiekt zachował swój historyczny charakter.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Ruukki

Polecamy Ci również

Zobacz także