Renowacja dachu pianką

Renowacja dachu pianką

Renowacja dachu pianką - zdjęcie 1Remonty dachów zawsze kojarzyły się z nieprzyjemnym zapachem smoły i dużą ilością odpadów. Nowa technologia wykonywania pokryć dachowych natryskiem pianki poliuretanowej jest ciekawą alternatywą dla właścicieli dziurawych i przemarzających dachów oraz stropodachów.

Z pianki poliuretanowej wykonuje się bezspoinowe izolacje natryskowe. Hydrodynamiczny natrysk "termopian"  jest jednocześnie dociepleniem, uszczelnieniem i powłoką zewnętrzną dachu. Jest to jednorodna warstwa bez żadnych spoin i połączeń technologicznych, która trwale uszczelnia wszystkie elementy zamontowane w połaci dachu (kominy, wentylatory, świetliki itd.) oraz likwiduje mostki termiczne.

Na zniszczone dachy termopian można natryskiwać bez usuwania starego pokrycia. Można go nakładać na wszystkie suche i oczyszczone podłoża typu: papa, eternit, beton, drewno, blacha, itp., bez względu na kształt dachu. Dzięki temu znacznie oszczędza się czas renowacji dachu a także unika się zagrożenia zalania domu w trakcie wymiany pokrycia. Zaletą tej technologii jest możliwość wykonania regeneracji dużych powierzchni dachów w bardzo krótkim czasie. Sprawnie działająca ekipa jest w stanie wykonać natrysk do 1000 m² w ciągu dnia. Pokryty pianką dach wystarczy pomalować farbą zawierającą filtr UV i nie wymaga on już żadnego dalszego zabezpieczania. Pokrycie jest bardzo lekkie - ok. 2 kg/m² dla grubości około 4 cm.

Oceń artykuł
4,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Termopian

Polecamy Ci również

Zobacz także