Produkcja wełny szklanej

W czerwcu tego roku Isover Polska rozpoczęła  wytwarzanie wełny szklanej na nowej linii produkcyjnej. Dzięki inwestycji wartej prawie 110 milionów złotych, moce produkcyjne zakładu zostały znacznie zwiększone.

certyfikat dla wełny szklanej

W czerwcu 1999 roku w Gliwicach, uruchomiono pierwszą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie linię do produkcji wełny szklanej. Zastosowana technologia pozwoliła na wyprodukowanie niezwykle sprężystego i trwałego produktu, o doskonałych parametrach izolacyjnych. Dynamiczny rozwój rynku budowlanego w Polsce i ciągle rosnące potrzeby w zakresie termorenowacji istniejących budynków wpłynęły na przyspieszenie decyzji o dalszej rozbudowie zakładu. Nowa linia wełny szklanej pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Gliwicach o 50%.

- Popularność naszych produktów jest tak duża, że zdecydowaliśmy się na postawienie nowej linii produkcyjnej. Wciąż rosnąca świadomość Polaków na temat energooszczędności i ochrony środowiska naturalnego pozwala nam przewidywać, że zapotrzebowanie na naszą wełnę będzie stale rosnąć. Chcemy być na to gotowi, stąd ta nowa inwestycja - powiedział Nicolas Suret, Dyrektor Generalny Saint-Gobain Construction Products Polska.

- Niemniej ważny jest dla nas aspekt ekologiczny. Stosowanie wełny mineralnej Isover przyczynia się do ochrony środowiska. Już w momencie powstawania naszych produktów dbamy o ekologiczny proces ich tworzenia. W styczniu 2007 roku, jako pierwsza firma w Polsce, otrzymaliśmy Certyfikaty Środowiskowe ITB potwierdzające, że produkowana przez nas wełna w całym cyklu życia jednoznacznie pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. - dodał Nicolas Suret.

Inwestycja w nową linię produkcyjną umocni Isover na rynku materiałów izolacyjnych w Polsce. Isover Polska z siedzibą w Gliwicach, wchodzi w skład międzynarodowej Grupy Saint-Gobain. Ponad 206 000 pracowników Saint-Gobain codziennie przetwarza surowce w zaawansowane technologicznie produkty do zastosowań w codziennym życiu oraz opracowuje i rozwija materiały przyszłości. Grupa Saint-Gobain zrzesza ponad 1300 firm prowadzących działalność w ponad 50 krajach świata.

Marka Isover na polskim rynku działa od 1993 r. W ciągu minionych 10 lat firma zainwestowała w Polsce ponad 350 milionów złotych. Od 1 kwietnia 2008 roku, Saint-Gobain Isover Polska połączyła się z firmą Rigips Polska - Stawiany, tworząc spółkę Saint-Gobain Construction Products Polska. Obie marki wchodzące w jej skład zachowały rozłączność i niezależność rynkową.

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Saint-Gobain Construction Products Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także