Polskie supermarki budowlane

Rozstrzygnięto czwartą edycję konkursu Superbrands Polska na najsilniejsze marki konsumenckie na naszym rynku. Wśród stu pięćdziesięciu marek osiem to marki budowlane.

Wyróżnione marki to: ATLAS, BASF, Cersanit i Dulux, a także firmy deweloperskie – J.W.Construction, Budimex, Dom Development oraz Globe Trade Centre. Pełna lista laureatów ogłoszona zostanie jesienią na uroczystej gali finałowej, podczas której wręczone zostaną okolicznościowe statuetki.
 
Konkurs SuperbrandsW konkursie Superbrands zwycięskie marki wyłaniane są w kilku etapach. Decyzję o nagrodzeniu marki tytułem podejmuje Rada Marek, złożona z siedemnastu niezależnych polskich ekspertów marketingu, reklamy i brandingu. W tym roku rada oceniała ponad 1500 marek. Kolejnym etapem projektu będzie przygotowanie albumu, zwanego biblią brandingu, w którym wyróżnione marki będą mogły zaprezentować m.in. swoją historię i drogę do sukcesu.

„Marka ATLAS jest bardzo dobrze rozpoznawalna i ma silną pozycję na rynku, zarówno wśród inwestorów, jak i fachowców. Wpłynął na to wybór strategii komunikowania marki, w tym odwołanie się do dumy narodowej i poczucia humoru Polaków. Uhonorowanie nas, po raz kolejny, jest potwierdzeniem trafności wybranej drogi” - mówi Oskar Solecki, dyrektor marketingu i rozwoju sprzedaży GRUPY ATLAS.

„Tytuł Superbrand to nie tylko prestiż. Z międzynarodowych badań konsumenckich, dotyczących postrzegania logo Superbrands, wynika, że 74% respondentów chętniej kupiłoby produkt oznaczony godłem Superbrands niż produkt w tej samej kategorii bez tego wyróżnika” – twierdzi Elżbieta Pożarowska z agencji New Communications, będącej wyłącznym partnerem The Superbrands Ltd. w Polsce.

Superbrands
Pomysłodawcą programu jest światowa organizacja The Superbrands Ltd. z siedzibą w Londynie, działająca od 14 lat w 80 krajach. Ma ona za zadanie promować i nagradzać silne marki na poszczególnych rynkach lokalnych oraz rozpowszechniać ideę „brandingu" poprzez wydawanie albumów, przedstawiających opis sukcesu (studium przypadku) najmocniejszych na danym rynku marek.
Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Grupa Atlas

Polecamy Ci również

Zobacz także