Podłogi i Posadzki - kolejna edycja targów

W dniach 22-23 września 2007 r., w Warszawie na Torwarze odbędzie się druga edycja Targów PODŁOGI i POSADZKI. Wydarzenie organizowane jest równolegle z jesienną edycją największych w Polsce Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, które gromadzą 160 wystawców i ponad 14 000 odwiedzających.

targi Podłogi i PosadzkiFormuła wydarzenia wykracza poza klasyczne targi; imprezę podzielono na część wystawienniczą i edukacyjną. W programie znajdzie się wiele wykładów, spotkań ze specjalistami i prezentacji. Organizatorem Targów PODŁOGI i POSADZKI jest Murator EXPO.
Targom towarzyszy bogaty program edukacyjny skierowany do indywidualnych inwestorów i przedstawicieli branży: parkieciarzy i posadzkarzy. W programie znajdują się wykłady, spotkania ze specjalistami, prezentacje komercyjne oraz panele dyskusyjne, które odbywają się pod patronatem wiodących mediów branżowych, a także najważniejszych serwisów internetowych. Partnerem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy. Patronem jest Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy.

Wystawcy
Swoje wyroby i usługi prezentują producenci i dystrybutorzy m.in.: płytek ceramicznych, podłóg laminowanych, posadzek przemysłowych, wykładzin podłogowych (korkowych, z PCV, z surowców naturalnych, kauczukowych, dywanowych), luksferów, chemii budowlanej, preparatów do zabezpieczania i regeneracji drewna, materiałów ściernych, elektronarzędzi, maszyn i urządzeń do szlifowania drewna, akcesoriów do wykańczania drewnianych podłóg, a także importerzy drewna egzotycznego i wyrobów drewnianych na podłogi. Do udziału w targach są zaproszeni także producenci i dystrybutorzy dywanów – tkanych i wiązanych ręcznie, ale też produkowanych maszy-
nowo, wykładzin dywanowych oraz elastycznych wykładzin podłogowych, paneli podłogowych z laminatu czy pokryć kamiennych.

Zwiedzający
Gośćmi targów są indywidualni inwestorzy poszukujących ciekawych rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych. Ofertą targów zainteresowana jest również publiczność profesjonalna: architekci, projektanci wnętrz, adepci tych zawodów oraz przedstawiciele branżowych środowisk opiniotwórczych.

Prelekcje, prezentacje, porady, konkursy
Targom towarzyszy bogaty program edukacyjny. Przy tworzeniu programu merytorycznego targów współpracują m.in.: biura doradztwa technicznego, konsultanci stowarzyszeń branżowych i niezależni eksperci.

Funkcjonuje punkt konsultacyjny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, z doradztwem w zakresie doboru materiałów na podłogi z drewna, sposobów ich konserwacji oraz metod olejowania podłóg różnymi technikami oraz zasad łączenia na jednej powierzchni podłogi drewnianej z terakotą, korkiem czy kamieniem. Zainteresowani dowiadują się, od czego zależy ostateczny efekt ułożenia parkietu, a także, w jaki sposób różne wzory podkreślają lub maskują cechy wnętrza.

W punkcie konsultacyjnym Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy mistrzowie glazurnictwa podpowiadają m.in.: jak poprawnie ułożyć posadzkę ceramiczną i kamienną, co zrobić, aby w zamkniętych pomieszczeniach o dużej wilgotności oraz na balkonach, tarasach i schodach zewnętrznych ułożona terakota nie odpadała, w jaki sposób przygotować podkład gipsowy i cementowy, prezentują nowe technologie i materiały umożliwiające długie użytkowanie.

Równolegle z targami odbywają się Ogólnopolskie Mistrzostwa Parkieciarzy w układaniu parkietów z drewna. Mistrzostwom patronuje Związek Rzemiosła Polskiego. Zadaniem parkieciarzy startujących w Mistrzostwach jest wykonanie według zadanego projektu drewnianej podłogi z powierzonego przez komisję materiału. Ocenie komisji podlegają m.in.: zgodność wykonania pracy z projektem, precyzja dopasowania elementów wzoru, wykończenie przez nałożenie oleju i dokładność szlifowania.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Murator Expo

Polecamy Ci również

Zobacz także