Remontujesz dom? Postaw na ciepłą i suchą podłogę na gruncie!
W każdym domu, jedną z barier oddzielających nas od otoczenia jest podłoga na gruncie. Dawniej podłogi te wykonywano jako betonowe podkłady na warstwie piasku lub gruzu. W budynkach bez piwnic były to najczęściej wentylowane podłogi drewniane ułożone na legarach i słupkach ceglanych. Termiczne izolacje tych starych podłóg nie spełniają dziś obowiązujących przepisów związanych z ochroną cieplną budynku.
Obecnie, przy okazji remontu, coraz bardziej popularne staje się wykonywanie podłogi na gruncie na keramzycie. W porównaniu ze standardowo stosowanym rozwiązaniem zmniejsza się liczba warstw podłogi. Jedna warstwa keramzytu zastępuje trzy tradycyjne: podsypkę piaskową, podłoże betonowe oraz izolację termiczną.
Warstwa zagęszczonego keramzytu ma kilkakrotnie większą wytrzymałość niż styropian. Ponadto keramzyt nie wchodzi w reakcję z innymi materiałami (np. bitumami), nie podlega procesom starzenia i nie traci swoich właściwości przez dziesiątki lat użytkowania. Po usunięciu starej posadzki i „zimnej” podbudowy, podłogę na keramzycie można wykonać na trzy sposoby.
Keramzyt układany luzem
Obecnie produkowany Leca® KERAMZYT impregnowany to specjalnie przygotowane kruszywo przeznaczone właśnie do podłóg na gruncie. Impregnacja zabezpiecza keramzyt przed podciąganiem wilgoci. Wykonanie podłoża polega na ułożeniu warstwy 25-30 cm keramzytu, zagęszczeniu jej, ułożeniu na wierzchu szprycu cementowego, a na nim dwóch warstw folii. Następnie wykonuje się szlichtę cementową pod posadzkę.

Keramzyt układany w workach
To bardzo szybka metoda. Wystarczy ułożyć worki z Leca® KERAMZYTEM izolacyjnym L, przeciąć je od góry, ułożyć folię i szlichtę pod posadzkę.

Keramzyt pod podłogą drewnianą
W miejscu starej zasypki z piasku lub gruzu, pomiędzy słupkami, układa się Leca® KERAMZYT impregnowany pozostawiając pod deskami szczelinę wentylacyjną ok. 1 cm.

Każde z rozwiązań co najmniej trzykrotnie poprawia izolacyjność termiczną w porównaniu ze starą podłogą.
W remontach budynków Leca® KERAMZYT sprawdza się również jako wypełnienie i izolacja: stropów, stropodachów, w drenażach oraz wielu innych rozwiązaniach.
Więcej informacji o wyżej prezentowanych oraz innych rozwiązaniach dla remontowanych oraz nowoprojektowanych obiektów wraz z rysunkami CAD znajdziesz na www.netweber.pl w zakładce Leca® KERAMZYT.
Marek Pawlak
Remontuję łazienkę, podłoga jest nad nieogrzewaną piwnicą, jaką dać izolację pod elektryczną matę grzejną, aby zmieścić się w grubości 12 cm razem z kafelkami ?
IWUBE
hybrydową najlepiej
Enerbau
Można dać korek naturalny
http://static.urzadzone.pl/gallery/3939/0_b3bb4fab2c1c6eb7e0f9d7287664476849de22ba.jpg
albo płyty XPS
http://www.domenergooszczedny.eu/pl/45-xps
a najlepiej doradzi IWUBE
Nie po to izolujemy, by robić centralne.
IWUBE
wszystko można tylko trzeba mieć pojęcie o tym i o tam tym
a nie wiedza nikogo nie usprawiedliwia
http://static.urzadzone.pl/gallery/5861/0_b93c970f300a4c1b431fe318c26fda45d5c8bcc1.jpg