Płyty warstwowe w nowoczesnym budownictwie

Współczesne czasy charakteryzuje duża dynamika zmian, co widoczne jest w architekturze. I choć świat zmienia się tak szybko, ciągle poszukujemy rozwiązań unikatowych i ponadczasowych, gwarantujących przede wszystkim piękno, trwałość i użyteczność oferowanych produktów.

Również projektując i wznosząc budynki, poszukujemy rozwiązań będących symbolem wysokiej jakości. Rozwiązaniem spełniającym powyższe wymagania we współczesnej architekturze jest zastosowanie płyt warstwowych. Płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej należą do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych stalowych systemów obudowy spotykanych na rynku europejskim. Szczególną ich zaletą jest bardzo wysoka ognioodporność, bardzo dobre parametry techniczne, akustyczne i termiczne. Trwałość oraz „przyjazność” środowisku naturalnemu stawiają te produkty na najwyższym stopniu podium wśród nowoczesnych systemów izolacji.  Wysoka jakość wykonania płyt oraz szeroka gama zarówno kolorystyczna jak i profilacji dostępnych na rynku, pozwala projektantowi na stworzenie budynku o wyjątkowych walorach estetycznych, wyróżniającego się elegancją i nienagannością na tle innych obiektów.
Zastosowanie płyt warstwowych jest bardzo szerokie – współcześnie stosuje się je jako zewnętrzne okładziny elewacji i dachów, wewnętrzne ściany działowe, ściany przeciwpożarowe i sufity, w budynkach o przeznaczeniu rekreacyjnym, handlowym, przemysłowym, higienicznym itp. Panele mogą być montowane w układzie pionowym lub poziomym do konstrukcji głównej lub pośredniej budynków.

Najnowocześniejsze elementy mocujące pozwalają zamocować płyty zarówno do elementów wykonanych ze stali jak i żelbetu, drewna czy innych materiałów.

Bez widocznych mocowań tylko z Trimo Invisio!
Równie wyjątkowym produktem dostępnym obecnie na rynku płyt warstwowych są płyty Trimo Invisio. Ich szczególną cechą jest modyfikacja zamków na połączeniach pomiędzy płytami, dzięki czemu uzyskuje się system mocowania do konstrukcji (zarówno na skrajnych jak i na pośrednich podporach) bez widocznych od strony zewnętrznej mocowań. Płyty Invisio nadają elewacji unikatowy wygląd, który doskonale sprawdza się w budynkach reprezentacyjnych i nie tylko. Panele te mają głównie zastosowanie w układzie pionowym, ale w pewnych warunkach mogą być montowane także w układzie poziomym.

Trimo Gladio – gładkie jest „cool”
płyty warstwowe w nowoczesnym budownictwieMówiąc o płytach warstwowych warto również wspomnieć o płytach Trimo Gladio. Panele Gladio są wizualnie "czyste" i jak sama nazwa wskazuje, gładkie. Gładkie fasady bez widocznych odkształceń od dłuższego czasu były marzeniem wielu architektów. Dzięki swojej elegancji i prostocie oraz ich nieskazitelnemu wyglądowi, panele Trimo Gladio wtapiają się w krajobraz i nie ingerują w niego, a jednocześnie przykuwają uwagę potencjalnego obserwatora. Ich wachlarz wykorzystania w obudowie obiektów jest bardzo szeroki i sprawdza się doskonale w przypadku układu poziomego, gdzie panele Gladio mocowane są jako elementy tworzące linie i krawędzie bryły. 

kolorowe panele elewacyjneTrimo MultiVario - bądź kreatywny!
A jakie rozwiązanie zastosować w przypadku, gdy chcemy stworzyć obiekt o wyjątkowych liniach i kształtach, z różnorodną gamą kolorów i barw? Produktami, które doskonale spełnią swoją rolę w takiej sytuacji są panele Trimo MultiVario.

Te ognioodporne panele Trimo dają niezwykłą swobodę projektowania i są unikatowe na światowym rynku obiektów konstrukcji stalowej, oferując ponad 40 możliwych kombinacji profili. Zmieniając typy profili paneli, gładka dotychczas powierzchnia przeobraża się tworząc dynamiczny, żywy obraz pod względem wizualnym, który może wywoływać szereg rozmaitych ekspresji, odczuć. Dodając do tego różne kolory, obróbki, narożniki i inne detale otrzymujemy nieskończoną liczbę możliwości i rozwiązań architektonicznych.

Różnorodność dostępnych w gamie płyt warstwowych Trimo gotowych rozwiązań systemowych powoduje, iż współczesna architektura została wzbogacona o wyjątkowe i unikatowe narzędzia, niezbędne do stworzenia oryginalnego projektu. Trwałość produktów jak również ich wysoka jakość i estetyka powodują, iż mogą one spełnić wymagania każdego klienta.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Trimo Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także