Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

W dobie trendów idących w kierunku budownictwa energooszczędnego oraz braków osobowych na rynku wykonawców, coraz większe znaczenie odgrywają technologie prefabrykowane – gotowe do montażu po dostarczeniu na plac budowy.

budynek z płyt warstwowychTechnologie, dzięki którym ilość prac koniecznych do przeprowadzenia na budowie można ograniczyć do minimum, mają wiele zalet. Przywiezienie na teren budowy gotowych ścian czy połaci dachowych oznacza wiele oszczędności. Nie musimy organizować transportu i miejsca magazynowania dla pokrycia dachowego, bloczków ściennych, zapraw, izolacji termicznych, tynków i wielu, wielu innych materiałów. Oznacza to także oszczędność czasu i  mniejszą dewastację terenu budowy. Sam przebieg prac także jest znacznie szybszy. Zamiast budować ściany, ocieplać je i następnie znowu tynkować, możemy przecież zamontować na fundamencie gotowe przegrody lub wielkoformatowe elementy, które będą się na ścianę składały. Taki właśnie sposób budowy można wykorzystać budując małe i duże obiekty wielofunkcyjne, usługowe oraz użyteczności publicznej, magazyny, hale produkcyjne, pomieszczenia izolowane akustycznie, chłodnie i wiele innych. Można tu wykorzystać elementy takie jak izolowane płyty warstwowe, elewacyjne oraz dachowe. Montaż takich płyt odbywa się szybko i oszczędnie, niezależnie od warunków pogodowych. Płyty dostarczane są całkowicie przygotowane i mogą być natychmiast instalowane. Ich długość, kolor i grubość producent przygotuje specjalnie na nasze zamówienie. W zależności od naszych potrzeb możemy skorzystać z oferty płyt warstwowych wyprodukowanych z myślą o konkretnym przeznaczeniu:

THERMA STYLE  - system dociepleń ścian z płyt warstwowych

docieplenie ścian z płyt warstwowych

System dociepleń ścian THERMA-STYLE to przykład na to, jak nowoczesna technologia dociepleniowa potrafi łączyć estetykę elewacji z funkcjonalnością izolacji cieplnej budynków. Głównym atutem systemu jest szybkość i łatwość montażu w każdych warunkach atmosferycznych, niskie koszty zakupu oraz doskonały efekt zarówno wizualny, jak i izolacyjny. Podstawą systemu jest płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Sposób łączenia płyt wykorzystuje specjalnie zaprojektowane łączniki ukryte.. W porównaniu do tradycyjnych sposobów dociepleniowych, THERMA-STYLE daje duże lepsze efekty termiczne przy niższych kosztach inwestycji. Dodatkowo, THERMA-STYLE jako produkt nowy charakteryzuje się odmiennością estetyczną. Ciekawe wzornictwo powierzchni i kolorów blach dodatkowo podnosi atrakcyjność budynku. System THERMA-STYLE może stanowić jeden z elementów budownictwa energooszczędnego czy pasywnego – najnowszych światowych technologii zintegrowanego oszczędzania energii.

Uwaga! Płyta warstwowa jeszcze nigdy nie była taka tania!
Therma Style teraz już od 35,55 zł/m2 netto!
Rabat w wysokści 40 % od cennika.

Przeznaczenie
Szeroki zakres zastosowań czyni z systemu THERMA-STYLE produkt bardzo uniwersalny. Dzięki różnorodności kolorystycznej blach, system doskonale sprawdzi się zarówno w budownictwie mieszkaniowym (polecamy blachę o wzorze cegły), rolnym (kurniki, pomieszczenia inwentarskie), przemysłowym (ocieplenia hal, magazynów, pomieszczeń produkcyjnych) czy hobbystycznym (ocieplenia altan działkowych, garaży). Podstawową zaletą przemawiającą na korzyść tego systemu są minimalne wymagania powierzchniowe. Do montażu nie potrzeba w żaden specjalny sposób przygotowywać ścian (brak konieczności gruntowania, tynkowania czy wyrównywania powierzchni) – montaż odbywa się bezpośrednio do istniejącego muru. Skraca to czas i znacznie obniża koszty realizacji inwestycji. Gotowy efekt uzyskujemy od razu po montażu (brak konieczności malowania itp.).

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-STYLE wchodzą: płyta warstwowa jednostronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw obróbek blacharskich.

montaż płyt warstwowych - łącznik wsunięty w pióro płytymontaż płyt warstwowych - przykręcanie łącznika do płatwimontaż płyt warstwowych - pianka poliuretanowa zespala łączone płytymontaż płyt warstwowych - składanie i dociskanie płyt

Oceń artykuł
4,36 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także