Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

płyty dachoweTHERMA-DECK PRO - system ciepłych dachów
Jest to produkt łączący wszystkie zalety nowoczesnego dachu – izolacyjność termiczną, szczelność pokrycia i estetykę. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym i elewacyjnym, THERMA-DECK PRO stanowi kompleksowe rozwiązanie dla konstrukcji dachu. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Specjalnie zaprojektowany i opatentowany sposób łączenia płyt pozwala na uzyskanie 100% szczelności przy wyeliminowaniu konieczności stosowania obróbek blacharskich. Dach w systemie THERMA-DECK PRO jest mocny, szczelny i wytrzymały. Przyczynia się do uzyskania wymiernych oszczędności energetycznych, przy jednoczesnej gwarancji szczelności oraz ciekawym efekcie wizualnym. Dodatkowo, THERMA-DECK PRO jest jednym z najtańszych rozwiązań dla nowoczesnych pokryć dachowych.

Przeznaczenie
System THERMA-DECK PRO jest kompleksowym pokryciem dachowym, znajdującym zastosowanie zarówno w budynkach istniejących, jak i nowo wznoszonych, bez względu na przeznaczenie obiektów. W budynkach nowo wznoszonych, płyty montowane są bezpośrednio do stalowego szkieletu konstrukcji nośnej. Dodatkowo, jako opcję można tutaj zastosować rozwiązania doświetlające. System idealnie sprawdza się zwłaszcza w obiektach wielkopowierzchniowych, jak np. hipermarkety, magazyny, hale produkcyjne. Natomiast w przypadku istniejących obiektów, THERMA-DECK PRO tworzy „wartość dodaną” dachu – płyty montowane są do pomocniczej, lekkiej konstrukcji stalowej, tworząc szczelne, trwałe i estetyczne pokrycie. System doskonale sprawdza się jako alternatywny sposób dla kosztownych remontów dachu. Dzięki niewielkiej masie własnej oraz dużej zdolności przenoszenia obciążeń, system THERMA-DECK PRO nadaje się do stosowania w każdej strefie obciążenia śniegiem.

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-DECK PRO wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw nitów, akcesoriów, mas uszczelniających i obróbek blacharskich.

THERMA FIX - system lekkich ścian działowych
ściany działowe z płyt warstwowychSystem zabudowy lekkich ścian działowych THERMA-FIX stanowi nowatorską propozycję aranżacji wnętrz obiektów o konstrukcji otwartej, gdzie zachodzi potrzeba wydzielenia lub oddzielenia pomieszczeń. TREMA-FIX, w odróżnieniu od innych systemów zabudowy ścian, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi – zarówno pod względem termicznym, jak i akustycznym. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym, stanowiąca jednorodną ścianę. Po jej umocowaniu nie ma potrzeby wykonywania żadnych innych czynności (np. bardzo istotny brak szpachlowania czy malowania). Zdecydowanie skraca to czas montażu i obniża koszty związane z zabudową.

Przeznaczenie
System THERMA-FIX to gotowa ściana, która może mieć różną kolorystykę w zależności od preferencji. Ponieważ ściana jest bardzo mocna, można do niej mocować półki, grzejniki i inne elementy wyposażenia wnętrz. Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ustawienia ściany działowej, system THERMA-FIX doskonale spełni swoją rolę dodatkowo przyczyniając się do redukcji hałasu oraz poprawy warunków cieplnych, zachowując wysokie walory estetyczne. System THERMA-FIX jest szczególnie polecany do zastosowań w miejscach narażonych na nadmierne 
zanieczyszczenie – odporność na zabrudzenia i łatwość czyszczenia powierzchni to 
kolejne atuty tego nowoczesnego produktu.

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-FIX wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw obróbek blacharskich.

Oceń artykuł
4,36 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Włozamot Panel

Polecamy Ci również

Zobacz także