Płyty warstwowe - szybkie i energooszczędne budowanie

THERMA MASTER - system izolacji chłodniczej
Specjalistyczny system izolacji termicznej THERMA-MASTER został opracowany na potrzeby przemysłu rolno-spożywczego. Główne cechy i zalety tego systemu to doskonała izolacyjność termiczna, lekkość konstrukcji, estetyka, łatwość utrzymania w czystości oraz szybkość i prostota montażu. Wszystko to wydatnie wpływa na minimalizację kosztów inwestycji. Podstawą systemu jest dwustronna płyta warstwowa ścienna i dachowa z rdzeniem styropianowym. Płyty ścienne są montowane bezpośrednio na szkielet konstrukcji stalowej i łączone ze sobą przy pomocy specjalnego łącznika ukrytego, dzięki czemu powierzchnia ścian jest równa i gładka. Zewnętrzna powierzchnia blachy tworzy ciekawą wzorniczo elewację (dostępne są różne przetłoczenia i kolory okładziny). Natomiast od strony wewnętrznej, blacha stanowi estetyczną ścianę. Z kolei płyty dachowe wykorzystują opatentowane rozwiązanie zamka z rąbkiem stojącym, co gwarantuje 100% szczelność oraz wymierne oszczędności kosztów montażu. Dzięki niewielkiej masie własnej oraz dużej zdolności przenoszenia obciążeń, płyty dachowe systemu izolacji THERMA-MASTER nadają się do stosowania w każdej strefie obciążenia śniegiem.

system izolacji termicznejPrzeznaczenie
System izolacji termicznej THERMA-MASTER to kompleksowy produkt do zastosowań specjalistycznych. Wykorzystywana technologia pozwala wznosić budowle charakteryzujące się lekkością konstrukcji (redukowanie podstawy fundamentowej), szybkością zabudowy i uzyskaniem gotowego efektu natychmiast po montażu. Pokrycie zarówno ścian, jak i dachów nie wymaga dodatkowych przygotowań. Wystarczy stalowa konstrukcja nośna (szkieletowa). Produkt idealnie nadaje się do obiektów wielkopowierzchniowych – dzięki dużej szerokości krycia (1190 mm), montaż postępuje bardzo szybko. Zalecany zakres zastosowań jest bardzo szeroki, np. przechowalnie owoców, magazyny termiczne, chłodnie, mroźnie, izotermy. Wszędzie tam, gdzie liczy się izolacja termiczna, system THERMA-MASTER spełni oczekiwania i przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynku.

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-MASTER wchodzą: płyta warstwowa dwustronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 200 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw nitów, akcesoriów, mas uszczelniających i obróbek blacharskich.

THERMA DECK - system dociepleń dachów
System ten jest odpowiedzią na często pomijany problem przenikania zimnych mas powietrza przez pokrycia dachowe, tymczasem ok. 25% wszystkich strat cieplnych w domach ucieka przez dach. Dodatkowo występują częste problemy związane z przeciekającą przez dach wodą i w konsekwencji wilgocią zalegającą w pomieszczeniach poddaszowych. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym i elewacyjnym, THERMA-DECK spełnia wszelkie wymagania stawiane współczesnym dachom. Podstawą systemu jest jednostronna płyta warstwowa z rdzeniem styropianowym. Specjalnie zaprojektowany i opatentowany sposób łączenia płyt pozwala na uzyskanie 100% szczelności przy wyeliminowaniu konieczności stosowania obróbek blacharskich. Dach w systemie THERMA-DECK jest mocny, szczelny i wytrzymały. Przyczynia się do uzyskania wymiernych oszczędności energetycznych, przy jednoczesnej gwarancji szczelności oraz ciekawym efekcie wizualnym. Dodatkowo, THERMA-DECK jest jednym z najtańszych nowoczesnych systemów pokryć dachowych.

Przeznaczenie
System THERMA-DECK jest przeznaczony do dociepleń dachów płaskich. Zwłaszcza dla pokryć papowych dachów płaskich w istniejących budynkach, system stanowi rozwiązanie problemu izolacji i szczelności bez konieczności przeprowadzania remontu dachu. Główną zaletą tego systemu jest łatwość zastosowania – zwłaszcza ze względu na minimum wymagań montażowych. Do montażu nie potrzeba w specjalny sposób przygotowywać powierzchni istniejącego dachu – system montowany jest bezpośrednio na istniejący dach przy pomocy łączników i wkrętów. Takie rozwiązanie pozwala na znaczną redukcję kosztów oraz skrócenie czasu realizacji inwestycji. Można nawet powiedzieć, że w zamian za koszty remontu dachu płaskiego, uzyskujemy nowe, szczelne i doskonale izolowane pokrycie dachowe. Dzięki niewielkiej masie własnej oraz dużej zdolności przenoszenia obciążeń, system THERMA-DECK nadaje się do stosowania w każdej strefie obciążenia śniegiem.

Elementy systemu
W skład systemu THERMA-DECK wchodzą: płyta warstwowa jednostronna z rdzeniem styropianowym o grubości od 50 do 300 mm, mocowania typu Włozamot (łącznik ukryty), zestaw nitów, akcesoriów, mas uszczelniających i obróbek blacharskich.

Oceń artykuł
4,36 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także